Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

У Північній Кореї починається масовий голод

Автор:

|

Квітень 27, 2021

|

Рубрика:

У Північній Кореї починається масовий голод
Кім Чен Ин

Кім Чен Ин, лідер Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), закликав своїх співгромадян готуватися до нового Важкого походу. Цей евфемізм у Північній Кореї використовують для опису одного з найпохмуріших періодів в історії країни — голоду кінця 1990-х рр., у результаті якого, за різними оцінками, загинули до 3 млн осіб.
Північнокорейський диктатор визнав, що теперішня ситуація в КНДР складається гірше, ніж будь-коли. «Поліпшення умов життя народу навіть у найважчій за весь час ситуації, у якій нам доводиться долати небувалу кількість випробувань, залежить від осередків і низових організацій партії, — заявив він, виступаючи на партійній конференції. — Тож я вирішив просити організації Трудової партії Кореї на всіх рівнях, у т. ч. центральний комітет, і всіх секретарів осередків всієї партії почати новий, ще важчий похід із тим, щоб полегшити труднощі нашого народу, нехай навіть трохи, позаяк вони слідували за партією, як за своєю матір’ю».
Таку відвертість також можна назвати безпрецедентною для північнокорейської політики. Західні експерти бачать у цій завуальованій вказівці на те, що КНДР знову може зіткнутися з голодом. «У тому, що Кім Чен Ин каже про труднощі та негаразди, з якими стикається північнокорейський народ, немає нічого надзвичайного. Але той факт, що він почав говорити про новий Важкий похід, свідчить про те, що ситуація справді серйозна», — пояснив Колін Звірко, британський аналітик із питань КНДР.
В Організації Об’єднаних Націй (ООН) уже згадували про серйозну кризу з нестачею їжі в Північній Кореї. «Є повідомлення про випадки смерті від голоду, а також про зростання кількості дітей і літніх осіб, які займаються жебрацтвом, оскільки сім’ї не можуть їх прогодувати», — зазначили в доповіді організації.
Достовірно невідомо, чи отримує КНДР якусь допомогу. Пхеньян відхилив усі пропозиції про зовнішню допомогу. Крім цього, влітку по Північній Кореї вдарили сильні шторми, які призвели до повеней, що знищили посіви.
Міжнародна правова організація Human Rights Watch із посиланням на джерела повідомляє, що вартість 1 кг кукурудзи перевищила місячну заробітну плату, й країна повернулася до карткової системи розподілу товарів першої необхідності.
Правозахисники також поінформували, що в КНДР почали вмирати від голоду в районах, прикордонних із Китаєм. У цій частині Північної Кореї люди виживають, займаючись контрабандою, що стало неможливим через закриті кордони. Крім цього, Пхеньян посилив покарання за контрабанду, оголосивши її «антисоціалістичною» та «ворожою» поведінкою.
Північна Корея — найбільш закрита країна світу, а через пандемію коронавірусу вона стала ще більш закритою. Уже кілька місяців через кордони майже не пропускають навіть життєво важливі для економіки країни вантажі, а про пасажирські перевезення в такій ситуації не йдеться взагалі. Закриття Пхеньяном кордону через побоювання поширення Covid-19 призвело до різкого зниження товарообігу з Китаєм: торік він упав на 75 % порівняно з 2019 роком.
За офіційними даними, масових випадків коронавірусу в країні немає. А найжорстокіший карантин запровадили через побоювання влади, що «вороги народу та диверсанти» спробують ввезти Covid-19 до КНДР. Влітку південнокорейська преса писала з посиланням на перебіжчика з півночі, що деякі протестантські секти обмірковували терористичний акт зі застосуванням коронавірусу як біологічної зброї. Вони припускали, що масова епідемія могла б призвести до бунтів і повалення режиму Кім Чен Ина.
На думку експертів Human Rights Watch, північнокорейський режим також боїться потрапляння коронавірусу в країну через якийсь «жовтий пил, що проникає через китайський кордон». У жовтні 2020 року телебачення КНДР закликало громадян менше виходити на вулицю в час, коли вітер несе жовтий пил із сусіднього Китаю. Мова могла йти про сезонні пилові бурі.
Своєю чергою, посольство Російської Федерації (РФ) у Пхеньяні повідомило, що тимчасово припинили свою роботу дипломатичні представництва 12 держав, а іноземний персонал організацій, зокрема, гуманітарних, покинув країну через складну ситуацію в державі. Ідеться про посольства Британії, Венесуели, Бразилії, Німеччини, Італії, Ніґерії, Пакистану, Польщі, Чехії, Швеції, Швейцарії та Франції. Російські дипломати зазначили, що іноземців, котрі виїхали з Пхеньяну, «можна зрозуміти». «Далеко не кожен може витримати безпрецедентні за своєю суворістю тотальні обмеження, найгостріший дефіцит необхідних товарів, зокрема, ліків, відсутність можливості вирішувати проблеми зі здоров’ям», — йдеться в їхньому повідомленні. Самі ж російські дипломати покинули КНДР на саморобній дрезині ще в лютому ц. р. Міністерство закордонних справ РФ опублікувало відеозапис, на якому працівники посольства та члени їхніх сімей повертаються на батьківщину дрезиною через закриті кордони. Їм довелося штовхати цю дрезину майже кілометр.
Як повідомляв «Міст», Кім Чен Ин визнав економічний провал КНДР.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply