Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

У Китаї зараз криза з електрикою

Автор:

|

Жовтень 06, 2021

|

Рубрика:

У Китаї зараз криза з електрикою

У північних районах Китайської Народної Республіки (КНР) через нестачу електроенергії почалися відмикання електропостачання для населення, припинили роботу навіть деякі заводи. Про це повідомляє аґенція Bloomberg. Китайські проблеми з електрикою вже відчуває на собі весь світ.
Брак електрики торкнувся жителів провінцій Ляонін, Гірін і Хейлунцзян. Деякі приватні будинки перестали опалювати, а на вулицях не працюють світлофори. У китайських засобах масової інформації (ЗМІ) поширюють відео з автомобілями, що їдуть по шосе в Шеньяні без освітлення.
У Ляоніні після раптового вимкнення вентиляційної системи в заводському цеху 23 робітників ушпиталили з отруєнням вуглекислим газом. Місцеві ЗМІ поширили новини про отруєння людей, які намагалися опалювати тісні кімнати за допомогою газових плит.
Ще в десятьох провінціях КНР, у т. ч. в промислових центрах, вже запровадили обмеження на споживання електрики. У деяких містах жителів просять не користуватися в години пікового попиту на електрику бойлерами та мікрохвильовими пічками. Торгові центри зачиняють раніше, ніж передбачалося. Перебої з електрикою можуть торкнутися майже 100 млн осіб.
Два великих тайванські виробники чипів заявили, що їхні китайські потужності працюють у звичайному режимі. А от у постачальника Apple Unimicron Technology заявили, що три його дочірні компанії в КНР тимчасово зупинили виробництво.
Компанія Concraft, постачальник деталей для динаміків у iPhone заявила, що також припинить виробництво і буде використовувати запаси для задоволення попиту. Виробники чипів United Microelectronics Corp і Taiwan Semiconductor Manufacturing (один із найбільших виробників напівпровідників у світі. — Ред.) повідомили, що на їхні китайські заводи це не вплине.
Така ситуація склалася, з одного боку, через заходи влади щодо скорочення викидів у рамках поліпшення екологічної ситуації та нових квот на емісію вуглекислого газу. Іншим фактором стала дорожнеча енергоносіїв — вугілля та газу. Державна електромережева корпорація країни КНР пообіцяла відновити електропостачання в містах «найближчим часом».
Проблеми з електрикою в Китаї почалися ще влітку. Споживання електрики в 11 провінціях на сході і в центрі країни зросло до рекордних позначок. Тоді аналітики пов’язували це зі спекотною літньою погодою. А в липні ц. р. китайська влада почала планові вимкнення в Пекіні та Сіані.
Тепер, із наближенням зими, на півночі країни починає холоднішати. Міністерство енергетики КНР розпорядилося, щоб постачальники вугілля і газу готувалися до зимового стрибка споживання.
Свою чергою, інвестиційний банк Goldman Sachs знизив прогноз економічного зростання Китаю. Тепер воно має бути 7,2 % замість 8,2 %. Раніше свої прогнози також знизили Morgan Stanley, China International Capital Corporation та японський фінансовий гігант Nomura.
За оцінкою Goldman Sachs, перебої з електрикою торкнулися 44 % промислової діяльності КНР. Ще один фактор, який, на думку банкірів, цього року сповільнить економічне зростання — криза з гігантською будівельною компанією Evergrande, що затримує платежі за своїми велетенськими боргами.
Як повідомляв «Міст», через перебої з електрикою в Венесуелі померли 79 осіб.

Євген Клен

About Author

Meest-Online