Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

У Бахрейні поліція побила затриманих дітей

Автор:

|

Березень 20, 2021

|

Рубрика:

У Бахрейні поліція побила затриманих дітей
До Бахрейну радо приїздять туристи

Азію лихоманить. До військового путчу в М’янмі та репресіями проти громадян у цій країні додалися ще й надзвичайні події в Бехрейні.

Атака на підлітків
Минулого тижня сили безпеки Бахрейну побили підлітків і погрожували зґвалтуванням та ураженням електричним струмом після того, як затримали їх у справах, пов’язаних із протестами минулого місяця, в річницю повстання демократії 2011 року. Про це повідомляють правозахисні організації.
Представник уряду відмовився коментувати запит інформаційної аґенції Reuters про ці події, лише зазначив, що Бахрейн ставиться до захисту прав людини «надзвичайно серйозно» та проводить «політику нульової толерантності» жорстокого поводження в системі правосуддя.
У спільній заяві Human Rights Watch і лондонського Інституту прав та демократії Бахрейну йдеться, що приблизно 13 дітей у віці від 11 до 17 років затримали у лютому ц. р., коли влада намагалася відмовити протестувальникам збиратися до десятої річниці повстання. «П’ятеро дітей, заарештованих 14-15 лютого, заявили, що в поліції їх били, ображали та погрожували електричним струмом від автомобільного акумулятора, — заявили обидві групи, цитуючи дітей та їхні сім’ї. — Офіцер ударив 13-річного хлопця по голові та погрожував зґвалтувати, вразити його струмом і побив його статеві органи».
У деяких випадках, зазначають правозахисники, поліція Бахрейну заарештувала підлітків, звинувачуючи у спалюванні шин або перекритті дороги, у вандалізмі, встановленні підробленої бомби та киданні бензинових бомб у листопаді 2020-го.
Четверо дітей досі залишаються під вартою, в т. ч. 16-річний підліток у важкому медичному стані. Про це повідомили нью-йоркські правозахисники. У відповідь генеральний прокурор Бахрейну наказав державному обвинуваченню дотримуватися закону щодо дітей та їхнього захисту.

Що це за країна
Королівство Бахрейн — держава, що об’єднує приблизно 30 островів у Перській затоці між Саудівською Аравією й Іраном. Слово «Бахрейн» є вирваним із контексту, його можна перекласти як «двох морів». Повна назва «мамлякату-ль-бахрейн» означає «королівство двох морів». Стародавні шумери колись вважали його райським островом, на який потрапляли лише мудрі та сміливі люди для насолоди вічним життям. Завдяки порівняно помірному клімату ця острівна держава зараз перетворилася на важливий центр реґіонального туризму.
З 1783 року країною править династія Аль-Халіфа, що належить до клану Бані-Утбах, який вигнав зі своєї території персів. З 1861-го, коли уклали угоду з Великою Британією, до проголошення незалежності 1971 року Бахрейн фактично був британським протекторатом.
1971-го Бахрейн став незалежною державою. Національні збори обрали та розпустили, а 1975 року абсолютну владу отримав емір. Верховним правителем країни є король, а члени правлячої сім’ї, котрі належить до суннітів-мусульман, займають всі важливі політичні та військові посади. У країні зберігається давню напруженість у взаєминах між мусульманами-суннітами та мусульманами-шиїтами, котрі складають більшість у країні. Час від часу спалахують суспільні безлади.
2001-го переважна більшість жителів Бахрейну підтримали пропозиції еміра перетворити країну на конституційну монархію з виборним парламентом і незалежною судовою владою. У результаті 2002 року у країні провели перші за майже три десятиліття вибори. За їхнім підсумком сформували Раду депутатів (парламент), причому більше чверті з 40 місць у ньому отримали саме шиїти.
Крім цього, в Бахрейні все більше начебто поважають свободу слова, а незалежні спостерігачі відзначають загальне поліпшення ситуації у сфері прав людини. Проте, опозиційні групи й активісти продовжують вимагати політичних реформ, зокрема, надання істотніших повноважень виборним зборам.
Бахрейн був однією з перших держав у затоці, що відкрив поклади нафти та збудував у себе завод для її переробляння, і таким чином раніше за своїх сусідів країна скористалася перевагами знайденого нафтового багатства. Проте Бахрейн так і не зміг досягти обсягу виробництва, порівнянного з видобутком у Кувейті або Саудівській Аравії, і був змушений диверсифікувати свою економіку.

Новітні часи
З початку 2011 року в країні відбуваються масові демонстрації. Щоб узяти під свій контроль над ситуацією, уряд Бахрейну попросив військової допомоги в Саудівської Аравії й Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Монархія Бахрейну застосувала силу для придушення повстання 2011-го, яке очолювали переважно члени шиїтської мусульманської більшості, поліція жорстоко розправлялася також із епізодичними заворушеннями та протестами. Це була єдина держава Перської затоки, яка пережила одне з повстань «арабської весни» десять років тому. Потім провели масові суди, тисячі людей потрапили до в’язниць, а багато інших повтікали за кордон. Згодом відбулися сутички між протестувальниками та силами безпеки, які стали об’єктами бомбових атак.
Бахрейн є військовим союзником США. Саме тут базується П’ятий флот США. Восени торік у Вашинґтоні відбулося підписання історичного документу між Ізраїлем, Бахрейном та ОАЕ про визнання Держави Ізраїль і нормалізацію стосунків із єврейською державою.
Церемонія відбулася у Білому домі за посередництва президента Трампа, котрий активно сприяв зближенню цих країн. До цього лише дві арабські країни визнавали Ізраїль — Єгипет і Йорданія, тепер до них приєдналися ще дві. Угоди з Біньяміном Нетаньяху, прем’єром Ізраїлю, підписали міністри закордонних справ ОАЕ та Бахрейну шейх Абдалла бен Заїд Аль Нахаян та Абдель Латіф аз-Заяні відповідно. Глава ізраїльського уряду заявив, що нормалізація взаємин із цими країнами допоможе досягнути миру з усіма арабськими країнами.
Відтак Ізраїль і Бахрейн підписали угоду про встановлення дипломатичних відносин між ними. Міністр закордонних справ Бахрейну назвав це «історичним кроком». Він висловив сподівання на «плідну двосторонню співпрацю в усіх сферах» і мир у реґіоні, в т. ч. вирішення конфлікту між Ізраїлем та Палестиною. За словами міністра, «палестинське питання» треба вирішити шляхом прямих перемовин між двома сторонам, а рішення має задовольняти обидві сторони та розв’язати два питання, відповідно до принципів Арабської мирної ініціативи та міжнародного права.
Однак і російські впливи в Бахрейні дуже відчутні, адже Кремль — майстер використовувати кризові ситуації в світі на власну користь. Так, влада Бахрейну дуже зацікавилася випуском на своїй території російської вакцини проти коронавірусу Sputnik V. Про це заявив Ахмад ас-Сааті, посол королівства в Москві. «Є принципова домовленість і пропозиції від Бахрейну Російському фонду прямих інвестицій, — зазначив він. — Ми хочемо створити невелику лабораторію для виробництва вакцин не лише від коронавірусу. Почнемо з вакцини Sputnik V, вона стане основою, а з часом почнемо виробництво вакцин від грипу й інших інфекційних захворювань». Також дипломат зазначив, що у Бахрейну є для виробництва вакцин територія, фінансування і бажання. У перспективі, вважає він, Бахрейн стане центром російської фармацевтики в реґіоні, а також там можуть почати роботу спільні з Росією медичні центри та клініки.
Крім цього, Бахрейн одним із перших у світі запустив 17 лютого ц. р. електронну систему Covid-паспортів. Таким чином ця країна стала однією з перших у світі, де була запущена така система. Завдяки додатку BeAware люди можуть продемонструвати свій статус імунізації через два тижні після отримання другої дози вакцини, коли в організмі вже почнуть з’являтися антитіла. На цифровому сертифікаті вказують ім’я людини, дату народження, громадянство та назву отриманої вакцини. Влада Бахрейну може перевіряти правдивість інформації шляхом сканування QR-коду, який прив’язаний до національного реєстру з вакцинації.
Як повідомляв «Міст», на протестах у М’янмі за день вбили 18 осіб.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply