Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Трагедія у Мецці

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

Трагедія у Мецці

Паломники

Послідовники ісламу в усьому світі 24 вересня відзначали свято жертвопринесення — Курбан-байрам. Це — головне торжество мусульманського календаря. Свято жертвопринесення є частиною мусульманського обряду паломництва в Мекку, відзначається воно в десятий день 12-го місяця мусульманського місячного календаря зу-ль-хіджжа, в період здійснення паломництва в Мекку. Під час хаджу мусульмани здійснюють ряд ритуальних дій, що ведуть початок із доісламських часів — обходять Каабу, перебувають у стоянні біля підніжжя гір Мерв і Сафа, побивають камінням бовдура Ібліса, слухають проповіді мекканського імама, п’ють воду зі священного колодязя Земзем тощо, потім приступають до жертвоприношення на знак готовності служити Богові.
Тиснява в Мецці цього дня стала причиною загибелі понад 769 осіб. Управління цивільної оборони Міністерства внутрішніх справ Саудівської Аравії повідомило, що також було травмовано 805 людей. Тиснява сталася в долині Міна поблизу священного міста. Виникло стовпотворіння неподалік від моста Джамарат у проході між двома наметовими містечками паломників. Натовп, що рухався по ньому, натрапив на мусульман, котрі сиділи на землі. В результаті люди почали падати один на одного.
Один із паломників розповів, що трагедія виникла внаслідок збігу цілого ряду обставин. Він зазначив, що в долині були розташовані десятки тисячі наметів, у кожному з яких перебували по 20 і більше людей. Вранці всі прочани одночасно вирушили до місця кидання каміння. В одному місці злилися два потоки, що складаються з сотень тисяч осіб. Вони натрапили на людей, котрі молилися.
Незважаючи на титанічні зусилля влади, зупинити потік одразу не вдалося. Але й після того, як рятувальники пробилися до місця події, надати допомогу всім довго не вдавалося через неможливість підігнати сотні карет «швидкої допомоги».
Як повідомив очевидець, ще однією причиною трагедії стала небувала навіть для Саудівської Аравії спека. Температура піднялася вище 55 градусів за Цельсієм. Щодня вмирали паломники в наметах і на вулиці, не витримавши рекордно високу температуру. Крім того, люди гинули, задихаючись у пішохідних тунелях.
Влада Саудівської Аравії після трагедії вирішила запровадити санкції стосовно компаній, що займаються організацією паломництва в Мекку і не дотримуються умов збору паломників. Міністерство хаджу країни проведе оцінку діяльності всіх фірм, зайнятих у цьому бізнес.
До слова, 11 вересня понад 100 людей загинули і не менше 230 отримали поранення в результаті падіння підйомного крана на головну мечеть у Мецці. Після цього влада країни заборонила будівельній компанії Binladin Group, яка належить родині Усами бен Ладена, покійного лідера терористичної організації «Аль-Каїда», здійснювати свою діяльність у Саудівській Аравії.

До слова
70 пожежників боролися з величезною пожежею, що спалахнула 27 вересня в південно-західному передмісті Лондона у найбільшій мечеті Західної Європи. Десять пожежних машин долали вогонь у мечеті Байтуль-Футух з полудня до вечора. На момент загоряння лише кілька людей були всередині, тож їх швидко евакуювали. Внаслідок пожежі постраждала одна людина — її доставили до лікарні з підозрою на отруєння димом. Причини пожежі встановлюються. Споруджена 2003 року мечеть Байтуль-Футух є найбільшою в Західній Європі, вона займає площу у 21 тис. кв. м і може вмістити 10,5 тис. людей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply