Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Тіло Кім Чен Іра — уже в мавзолеї

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Тіло Кім Чен Іра —  уже в мавзолеї

Останки колишнього лідера Північної Кореї Кім Чен Іра поміщено до мавзолею поруч із його батьком Кім Ір Сеном. «Тіло великого вождя товариша Кім Чен Іра покладено для прощання в Кімсусанському меморіальному палаці, священному храмі чучхе. Також із належною повагою буде зведена статуя великого вождя товариша Кім Чен Іра», — повідомила правляча партія. Чучхе є офіційною ідеологією Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), яка об’єднує марксизм, радикальний націоналізм і економічну незалежність, проголошену 1955 року Кім Ір Сеном.

У заяві також мовиться, що Кім Чен Іра оголошено «вічним лідером партії», тоді як його батько Кім Ір Сен, засновник сталіністської КНДР і «великий вождь», є «вічним президентом» держави. День народження Кім Чен Іра 16 лютого залишається державним святом — «Днем вказівної зорі», як і день народження Кім Ір Сена 15 квітня, що є «Днем Сонця».

На території Північної Кореї буде встановлено статуї колишнього вождя та його зображення, а також споруджено вежі на його честь. Уважається, що в КНДР уже існує понад 3 тис. так званих веж вічного життя, побудованих на честь Кім Ір Сена, фактично зведеного в ранґ божества. Як писав «Міст», Кім Чен Ір помер від серцевого нападу 17 грудня минулого року. Після смерті батька верховним лідером КНДР був оголошений його 27-річний син Кім Чен Ин.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply