Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

«Талібан» хоче самотужки боротися з ІД

Автор:

|

Жовтень 17, 2021

|

Рубрика:

«Талібан» хоче самотужки боротися з ІД
Прапор «Талібану»

9 жовтня представники радикального ісламістського руху «Талібан» відкинули можливість співпраці зі США у стримуванні терористичної організації «Ісламська держава» (ІД) в Афганістані. «Ми здатні самостійно впоратися з терористами», — заявив Сухайло Шахін, політичний представник руху.
Напередодні внаслідок атаки терориста-смертника з ІД в мечеті афганського міста Кундуз загинули, за різними оцінками, близько 50 вірних. Афганське відділення ІД за останні місяці стало причетним до цілої низки терактів, зокрема, і до найбільшого за останні роки вибуху біля летовища Кабула, під час якого загинули понад 100 цивільних і 13 військовослужбовців США. Сполучені Штати називають ІД найбільшою загрозою своїй національній безпеці.
А минулими вихідними таліби та представники США зустрічалися в Досі, столиці Катару. Це була перша така зустріч із часу виходу американських військ із Афганістану. Серед пріоритетних питань перемовин у Державному департаменті США назвали безпечний виїзд із країни громадян США, інших іноземних громадян, афганців, а також дотримання «Талібаном» зобов’язання не дозволяти терористам використовувати афганську землю для загрози безпеці США або союзників. Представники США також наполягали, щоб таліби поважали права усіх жителів Афганістану, в т. ч. жінок і дівчат, а також створили інклюзивний уряд, який заручиться широкою підтримкою населення.
10 жовтня Нед Прайс, керівник пресслужби Державного департаменту США, заявив, що ці перемовини були відвертими та професійними. За його словами, в ході зустрічі американська делегація піднімала питання безпеки та боротьби з тероризмом, прав людини, евакуації з країни американських та іноземних громадян, а також афганців, які їм допомагали. «Сторони також обговорили надання Сполученими Штатами повноцінної гуманітарної допомоги безпосередньо народу Афганістану», — додав речник.
У «Талібані» також позитивно оцінили перемовини з американцями. Представник Міністерства інформації та культури «Ісламського емірату Афганістан» висловив надію, що ці перемовини підготували ґрунт для визнання сформованого ними тимчасового афганського уряду.
Натомість у правозахисній організації Amnesty International (AI) закинули бойовикам «Талібану» вбивство 13 хазарейців — представників етнічної групи, яка зазнає переслідувань в Афганістані. Правозахисники повідомили, що ці злочини сталися 30 серпня ц. р. в афганській провінції Дайкунді після капітуляції представників сил безпеки колишнього уряду Афганістану. Серед жертв — 11 колишніх співробітників Національних сил безпеки й оборони Афганістану (ANDSF) і двоє цивільних.
Згідно зі свідченнями очевидців, які зібрали правозахисники, таліби стратили дев’ятьох членів ANDSF без суду після їхньої капітуляції, що можна розцінювати як воєнний злочин. Ще двоє мирних жителів загинули під час спроби втечі. В т. ч. 17-річна дівчина, яку застрелили, коли таліби відкрили вогонь по натовпу людей.
Як заявила Аньєс Каламар, генеральний секретар AI, такі «холоднокровні страти» є ще одним доказом того, що таліби знову вдаються до тих самих зловживань, що і під час їхнього попереднього правління Афганістаном у 1996-2001 рр. «Вони знову порушують права тих, кого сприймають як своїх супротивників, убивають навіть тих, хто вже здався. Таліби кажуть, що їх не цікавлять колишні члени попереднього уряду, але вбивства таким заявам суперечать», — наголосила вона.
Правозахисники наголосили, що бойовики «Талібану» повинні припинити подібні жорстокі акти помсти та не порушувати безпеку учасників колишнього уряду та членів їхніх родин в Афганістані. Водночас нове керівництво країни має показати, що такі дії недопустимі, а тих, хто їх вчиняє, притягнуть до відповідальності.
Як повідомляв «Міст», «Талібан» заборонив афганцям стригти бороди.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply