Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Сирійсько-турецький конфлікт

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Сирійсько-турецький конфлікт

Турецька армія розпочала 5 жовтня військові дії проти Сирії, після того як випущений із сусідньої країни снаряд розірвався в турецькій провінції Хатай. Мінометна міна вибухнула поряд із фермою на кордоні з Сирією. Про жертви й постраждалих не повідомляється.

Це – уже другий аналогічний випадок на турецько-сирійському кордоні за останній час. Увечері 3 жовтня з боку Сирії було здійснено артобстріл повіту Акчакале на південному сході Туреччини. Тоді загинуло п’ятеро людей, а 11 – отримали поранення. У відповідь на обстріл Туреччина завдала серію ударів по визначеній радаром сирійській ділянці, звідки вівся вогонь. Цілі були уражені.
Після першого інциденту Сирія визнала свою провину за обстріл турецької території, висловила офіційне співчуття сім’ям загиблих і пообіцяла не допустити повторення подібного в майбутньому. Керівництво Сирії віддало своїм військам наказ згорнути бойові дії в десятикілометровій зоні, прилеглій до кордону з Туреччиною, над частиною території, де велися бої з повстанцями, була фактично введена безпольотна зона.
Міжнародна громадськість закликає сторони до стриманості. Влада Туреччини заявляє про те, що не має наміру воювати зі Сирією, але обстріл із сирійської території був розцінений як загроза національній безпеці, тож парламент на запит уряду схвалив військові операції турецької армії на сирійській землі.
Крім того, під час боїв між сирійською армією та місцевими повстанцями за населений пункт Кірбат аль-Джоз, розташований неподалік сирійсько-турецького кордону, загинули 40 військовослужбовців урядової армії й дев’ятеро повстанців. Сутички тривали більш ніж 12 годин і завершилися перемогою повстанців, яким удалося взяти населений пункт під свій контроль.
У зв’язку зі загостренням ситуації на сирійському кордоні з головної військово-морської бази Туреччини Гйольджук поблизу Стамбула на схід від Середземного моря було відправлено кілька підводних човнів і військових кораблів, оснащених злітно-посадковими майданчиками для авіації флоту. «Ми отримали підкріплення, і зараз біля кордону із Сирією сконцентровано велику групу військ. Дано наказ відкривати вогонь у разі провокацій і нападів із боку сирійської армії. Ми готові відбити будь-які атаки, щоби захистити наших громадян», – заявив представник Генерального штабу турецької армії.
За повідомленнями турецьких видань, під час перестрілки турецьких військ із солдатами президента Сирії Башара Асада було поранено кількох сирійських біженців, які очікували своєї черги на кордоні, щоби перейти на територію Туреччини. Після прибуття туди їх було шпиталізовано. Незважаючи на ескалацію конфлікту турецька влада продовжує приймати людей, постраждалих від насильства в сусідній країні. У таборах на південному сході Туреччини сьогодні перебуває близько 59 тис. сирійців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply