Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Сльозогінний газ — проти пікетників

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Сльозогінний газ — проти пікетників

Правоохоронні органи Малайзії 28 квітня застосували сльозогінний газ і водомети для розгону натовпу пікетників, що зібралися в центрі столиці Куала-Лумпур. Близько 25 тис. демонстрантів намагалося прорватися в історичний центр міста на площу Незалежності, вимагаючи проведення чесних і прозорих виборів.

Маніфестації відбуваються напередодні парламентських виборів у Малайзії, які, як очікується, відбудуться в червні. Опозиція побоюється, що правляча в Малайзії коаліція «Національний фронт» (НФ), очолювана прем’єр-міністром На­джибом Разаком, спробує вплинути на результат народного волевиявлення. Головною вимогою демонстрантів є перегляд списків виборців і введення більш прозорих процедур підрахунку голосів. Проте, за словами представників влади Малайзії, демонстранти значно перебільшують недоліки виборчої системи країни.

Аналогічні антиурядові маніфестації відбулися в Малайзії в липні минулого року. Тоді в них узяло участь близько 20 тис. людей, більш як тисячу осіб було затримано поліцією. Очолювана прем’єром Наджибом Разаком коаліція НФ беззмінно перебуває при владі в Малайзії впродовж усіх 54 років, що минули від часу здобуття країною незалежності. На думку опозиції, цим НФ чималою мірою зобов’язаний систематичним підтасовуванням результатів виборів, однак сама коаліція це заперечує.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply