Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Росія провокує ще одну чорноморську державу

Автор:

|

Жовтень 15, 2015

|

Рубрика:

Росія провокує ще одну чорноморську державу
Реджеп Таїп Ердоган

Реджеп Таїп Ердоган

Окупація Російською Федерацією (РФ) Кримського півострова отримала несподіване продовження, що свідчить про спроби Путіна домінувати в усьому Чорному морі. Весь минулий тиждень відзначився недружніми вчинками Кремля проти південного сусіди України — члена НАТО. 5 жовтня Генеральний штаб Збройних сил Туреччини повідомив, що напередодні десять турецьких винищувачів, які патрулювали кордон із Сирією, зустрілися з неопізнаним МіГ-29, який взяв на приціл свого радара два винищувачі F-16.
Того ж дня російського посла викликали до Міністерства закордонних справ (МЗС) Туреччини і висловили протест у зв’язку з порушенням повітряних кордонів держави. Посольство РФ у Туреччині факт інциденту підтвердило. Згодом генерал-майор Ігор Конашенков, офіційний представник російського військового відомства, пояснив короткочасне порушення винищувачем Су-30 повітряного простору Туреччини поганими погодними умовами.
Але турецькі військові знову заявили про черговий інцидент, який стався вже 6 жовтня за участі винищувачів МіГ-29 поблизу турецько-сирійського кордону. МіГ-29, державна приналежність якого не була встановлена, тримав вісім турецьких винищувачів F-16, які патрулюють кордон із Сирією, на прицілі свого радара впродовж чотирьох хвилин і 30 секунд. Крім того, невідома система протиповітряної оборони тримала на прицілі турецькі винищувачі впродовж чотирьох хвилини і 15 секунд. Андрія Карлова повторно викликали в МЗС Туреччини.
Порушення російськими бойовими літаками повітряного простору Туреччини навряд чи є випадковістю. Про це заявив Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО. «Це — серйозне порушення повітряного простору», — сказав він. Чиновник пояснив, що зробив такий висновок на основі наданої йому інформації.
Своєю чергою, Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини, попередив РФ про втрату дружніх відносин між країнами. За його словами, Туреччина не буде мовчазним спостерігачем того, як Росія порушує її повітряний простір. «Напад на Туреччину означає напад на НАТО», — сказав глава держави. «У нас позитивні відносини з РФ. Але якщо Росія втрачає друга в особі Туреччини, з яким вона співпрацює з багатьох питань, вона втратить багато, і вона має це знати», — додав п. Ердоган.
А 10 жовтня після вторгнення в повітряний простір Туреччини її військові таки збили російський літак. Про це заявило британське видання Еxpress.co.uk із посиланням на очевидців. Ті побачили вибух над містом Хурайтан, на півночі Сирії, і падаючий літак МіГ-29. Цю інформацію влада обох країн поки що не коментує.
Цього ж дня два вибухи прогриміли турецькій столиці на місці, де проводилася мирна демонстрація «Праця. Світ. Демократія», учасники якої закликали до припинення бойових дій між турецькою владою та курдами. В результаті двох вибухів в Анкарі загинуло 95 людей, 186 осіб було поранено.
Наступного дня тисячі людей вийшли з протестами проти політики Реджепа Таїпа Ердогана. Лише в Стамбулі на мітинґ вийшли близько 10 тис. турків, котрі поклали частину відповідальності за суботній теракт у Анкарі на президента.
У виправдання влади Ахмет Давутоглу, прем’єр-міністр Туреччини, заявив, що теракт в Анкарі могли здійснити двоє терористів-смертників. Він також вважає, що до кривавої події причетні «Ісламська держава», курдські бойовики або ліворадикали. Відповідальність за цей теракт поки що ніхто на себе не взяв, хоча свою причетність до всіх попередніх подібних вчинків ісламісти визнавали відразу ж. Аналітики вважають, що дестабілізація Туреччини — на руку Кремлю.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply