Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Рекордний штраф за другу дитину

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Рекордний штраф  за другу дитину

Штраф розміром понад 200 тис. USD наклали на китайську пару за народження другої дитини та порушення державної політики «одна сім’я — одна дитина». Рекордно суворе покарання спіткало подружжя в місті Жуйань провінції Чжецзян на сході Китаю.

Успішні підприємці, які володіють цілою низкою компаній, маючи сина 1995 року народження, у лютому ц. р. стали батьками вдруге. Однак поява на світ доньки не залишилася не поміченою місцевою владою, яка й наклала штраф 1,3 млн юанів (205 тис. USD).

Місто Жуйань, що належить до міського округу Веньчжоу, вважається одним із найбагатших районів Китаю, через що місцевим жителям доводиться більше платити за порушення чинних правил. Згідно із чинними нормами, штраф за народження другої дитини нараховується на суму від чотирьох до восьми середніх річних доходів жителів реґіону, де відбувається порушення. Тому саме фінансова спроможність жителів міста Жуйань робить його рекордсменом за розміром подібних грошових покарань.

У квітні минулого року інша пара із цього ж містечка була оштрафована на 1,25 млн юанів за народження другої дитини. Разом із тим, високі виплати не зупиняють місцевих жителів. Половина сімейних пар Веньчжоу може «похвалитися» двома дітьми.

Політика «одна сім’я — одна дитина» реалізується в Китаї з 1980-х рр. для контролю зростання населення країни. Незважаючи на труднощі, які вже виникають у демографічній ситуації, і стрімке старіння населення, влада наразі не має наміру відмовлятися від узятої демографічної лінії. Водночас, періодично до чинного реґламенту вносяться різні уточнення. Так, зараз у кількох містах країни дозволено мати другу дитину парам, у яких кожен із молодих батьків є єдиною дитиною в сім’ї. У деяких сільських районах дозволяється народити другу дитину сім’ям, де першою народилася дівчинка.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply