Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Повстанці йдуть вабанк

Автор:

|

Жовтень 04, 2012

|

Рубрика:

Повстанці йдуть вабанк

У сирійському місті Алеппо відновилися бої між повстанцями й урядовими військами. Опозиціонери перейшли в наступ одразу на кількох фронтах, стверджує сирійська Наглядова рада з прав людини, яка базується в Лондоні. За словами одного з очевидців, бої почалися ще 27 вересня, і до цього часу сутички мають безпрецедентний характер.

Командири загонів сповнені оптимізму й обіцяють захопити найбільше місто країни вже найближчим часом. «Ми візьмемо це місто або зазнаємо поразки», — заявив один із них. Опозиціонери також стверджують, що вони завдають артилерійських ударів по позиціях сирійської армії й що до них приєдналися тисячі ополченців із жителів Алеппо.

Проти сирійської армії в Алеппо діє озброєне екстремістське угруповання «Таухида», яке входить до «Сирійської вільної армії». Бої тривають у районі торгових рядів Ель-Хель і Фістук у старовинній частині міста, поруч із мечеттю в Бустан-ель-Каср, на площі Саадалли ель-Джабір і біля Антиохійських воріт. Очевидці розповідають, що з мінометів обстрілюють житлові будинки в народних кварталах Сулейманія та Мардж, де жителі надають підтримку військовослужбовцям реґулярної армії. Також повідомляється, що сирійська авіація завдає інтенсивних ракетно-бомбових ударів по районах зосередження повстанців у місті.

Своєю чергою, сирійська інформаційна аґенція SANA повідомила, що на площі Ель-Базз і у кварталі Шейх Масуд убито, поранено й узято в полон десятки «найманців і терористів», які намагалися атакувати урядові війська на площі Ель-Базз та в кварталі Шейх Масуд. На підступах до Алеппо в Хан-ель-Асал, Ель-Беб і Ель-Хафса знищено колони позашляховиків і пікапів зі встановленими на них кулеметами, які були перекинуті зі сусідньої провінції Ідліб.

Бої ведуться й у столиці Сирії Дамаску. Влада країни повідомляє про остаточну зачистку спецназом кварталів Джубар, Кабун і Берзі від бойовиків радикального угруповання «Ансар аль-Іслам». Останні вчинили напад на будівлю Генерального штабу Збройних сил Сирії на площі Омейядів.

Також у Хомсі ліквідовано підземний тунель, яким сепаратисти пробиралися в центр міста для здійснення нападів на військові блокпости, а також транспортували зброю й боєприпаси. Військовий спецназ переслідує бойовиків на околиці міста в Сулейманії, а також у розташованому по сусідству місті Растані, на шосе Дамаск—Алеппо.

Нагадаємо, що 9 серпня підрозділи сирійських повстанців залишили більшість кварталів району Салахуддін на південному заході Алеппо. Один із лідерів повстанців тоді заявив, що відступ має тактичний характер: нібито проти урядових військ готується контрнаступ. 31 серпня повстанці оголосили про початок широкомасштабної операції із захоплення та знищення об’єктів урядових сил у місті Алеппо. 9 вересня сирійські опозиціонери повідомили про десятки людей, убитих в Алеппо внаслідок обстрілу міста урядовими військами. У результаті боїв урядові війська повернули собі контроль над найбільшою військовою базою Алеппо. Конфлікт у Сирії триває з березня 2011 року. Жертвами бойових дій, за даними влади, стало близько 8 тис. осіб. Однак ООН оцінює кількість загиблих 20 тис. осіб. Громадянське збурення в цій країні, спрямоване проти режиму президента Башара Асада, восени 2011 року переросло у відкрите збройне протистояння.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply