Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Перемир’я не тривало й доби

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Перемир’я  не тривало й доби

Перемир’я, укладене між урядовими військами Ємену та бійцями опозиції 25 жовтня, було порушене. Як мінімум дві людини було вбито під час ракетного обстрілу старого міста Сани, учиненого проти ночі на 26 жовтня. За словами представників керівництва країни, опозиціонери обстріляли столичну будівлю, внесену до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Водночас, противники режиму звинувачують у нападі урядові сили й стверджують, що вночі стрілянина велася по всьому місту. Крім того, незважаючи на перемир’я, сутички продовжились і в місті Таїзі. Там також убито двох людей — чоловіка й жінку.

Згідно з домовленістю, досягнутою єменським урядом із бунтівним генерал-майором Алі Мухсен аль-Ахмаром 25 жовтня, сторони зобов’язувалися утриматися від застосування зброї, прибрати з населених пунктів блок-пости й обмінятися полоненими. Жодного із пунктів так і не було виконано.

Єменська опозиція домагається відставки Алі Абдулли Салеха, який за допомогою свого клану керує країною від 1990 року. Сам він відмовляється покинути посаду, заявляючи, що в такому разі на країну чекає хаос і розруха. США підштовхують пана Салеха до мирної передачі влади, однак не наполягають на його негайному поваленні, оскільки президент Ємену є важливим союзником Заходу в боротьбі проти бойовиків «Аль-Каїди», які знайшли собі в Ємені доволі спокійний притулок.

24 жовтня президент Салех привітав резолюцію Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН) про передачу влади в країні. Раніше він тричі заявляв про свою готовність піти й щоразу відмовлявся останньої миті. Резолюція, ухвалена ООН 21 жовтня, передбачає досягнення домовленості на основі ініціативи Ради спів­праці арабських держав Перської затоки, згідно з якою президент Салех повинен мирно віддати владу в обмін на особисту недоторканність.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply