Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Палестина стала членом ЮНЕСКО

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Палестина  стала членом ЮНЕСКО

Генеральна конференція ЮНЕСКО — головний керівний орган аґенції ООН — 31 жовтня проголосувала за прийняття Палестини в цю організацію. Резолюцію про це підтримали 107 країн, проти проголосували 14 держав. Більшість делеґатів зустріла це рішення овацією.

Проти членства Палестини в ЮНЕСКО різко виступали США. «Ми вважаємо, що це — контпродуктивно, тому що єдиний спосіб створення палестинської держави — це прямі перемовини. Ми закликаємо всі держави голосувати на підтримку такого підходу й проти цього кроку», — заявила Марта Кантер, заступник міністра освіти Сполучених Штатів Америки.

США відмовилися вносити свою частку, яка складає 22 %, до бюджету ЮНЕСКО після того, як Палестина стала членом цієї організації. «США не проводитимуть чергового платежу розміром 60 млн USD зі сплати внесків на адресу ЮНЕСКО», — повідомила Вікторія Нуланд, офіційний представник Держдепартаменту Америки.

А 1 листопада про те, що віднині й надалі припиняє будь-які добровільні внески до бюджету ЮНЕСКО через рішення цієї організації прийняти до свого складу Палестину на правах держави, оголосила й Канада. Як заявив Джон Берд, канадський міністр закордонних справ, його країна вважає, що постанова ЮНЕСКО не узгоджується з інтересами миру на Близькому Сході, тому Канада не має наміру покривати нестачу бюджету організації, спричинену попереднім рішенням США взагалі припинити її фінансування. Ізраїль також оголосив, що зупиняє фінансування ЮНЕСКО.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply