Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Палестина розірвала мирні угоди з Ізраїлем

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

Палестина розірвала мирні угоди з Ізраїлем
Махмуд Аббас

Махмуд Аббас

Махмуд Аббас, голова Палестинської національної адміністрації, заявив, що його країна більше не дотримуватиметься мирних угод із Ізраїлем, відомих як «угоди Осло». «Ми заявляємо, що поки Ізраїль не дотримуватиметься домовленостей, досягнутих із нами, та поки Ізраїль відмовляється припинити заселення окупованих територій і випустити на волю палестинських в’язнів, він не залишає нам іншого вибору, окрім як наполягати, що ми не можемо бути єдиними, хто дотримується угоди, яку Ізраїль постійно порушує», — сказав він і звинуватив Ізраїль в аґресії. У відповідь Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю, назвав заяву палестинського лідера «брехливою та провокаційною».
Йдеться про угоди, які були укладені в 1990-х рр. між палестинцями й Ізраїлем за посередництва США та РФ. Документи, серед іншого, передбачали, що палестинці впродовж п’яти років отримають змогу створити власну незалежну державу, а у відповідь припинять атаки на Ізраїль. Першу угоду було підписано в Осло у серпні 1993-го.
І схоже п. Аббас знайшов підтримку міжнародної спільноти. Адже 30 вересня біля штаб-квартири Організації Об’єднаних Націй (ООН) у Нью-Йорку вперше в історії підняли палестинський прапор. Генеральна асамблея ООН раніше проголосувала за рішення додати до державних прапорів біля входу в штаб-квартиру організації прапори Палестинської автономії та Ватикану, які мають в ООН статус спостерігачів.
Статус спостерігача в ООН Палестинська автономія отримала при голосуванні в листопаді 2012 року. Для отримання повноправного членства в організації державі необхідно схвалення Ради безпеки, проте представники США неодноразово заявляли, що можуть накласти вето на пропозицію визнати автономію повноправним членом організації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply