Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Моряки помирають від голоду

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Моряки помирають від голоду

Уже рік індійська влада судить команду буксира Seabulk Plover за те, що та в сильний шторм утратила списане на металобрухт судно. Моряків, серед яких є двоє українців і 12 громадян Ґани, утримують під арештом, не дозволяючи їм зійти на берег, де вони змогли би нормально харчуватися. Провізію на борт доставляють украй нереґулярно. Запаси періодично закінчуються, і люди голодують.

У капітана Вадима Щепинського через нестерпні умови почало віднімати ноги. Старший помічник капітана Сергій Губатий уже не вірить у порятунок і готовий накласти на себе руки, про що повідомив у листі на Батьківщину. «Усе, я припиняю приймати їжу, тим більше що рису, звареного ґанцями в технічній воді з танка на багатті, організм усе одно не сприймає», — написав 47-річний старпом.

«Українцям висунули безглузде й смішне звинувачення в тероризмі в інтересах Шрі-Ланки. І це — незважаючи на те, що через той інцидент ніхто не постраждав. Процес штучно затягується, зрозуміло, що справа — сфабрикована», — розповів журналістам Дмитро, син 66-річного Вадима Щепинського. За його словами, українське Міністерство закордонних справ надіслало індійській владі ноту з вимогою відпустити моряків на берег, забезпечити їх продуктами й дахом над головою. Місцеві чиновники погодилися, але для цього потрібні гроші, а сплачувати рахунки за готель і провізію ніхто не береться.

«Екіпаж буксира продовжує бовтатися на рейді й чекати на рішення суду. Старпом оголосив голодування, мій тато не голодуватиме — капітан має бути в строю за будь-яких обставин. Але в нього інша проблема: через погану їжу та нестерпні умови почали відмовляти ноги», — зазначив Дмитро.

Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply