Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Китайцям дозволили другу дитину

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Китайцям дозволили другу дитину

Влада китайської провінції Хенань частково зняла заборону для місцевих родин на народження другої дитини. Хенань є одним із найбільш густонаселених реґіонів Китайської Народної Республіки (КНР), там мешкає понад 90 млн людей. Відтепер жителям провінції офіційно дозволено заводити другу дитину. Однак не всім. Згідно з новим законом, мати двох дітей можна лише тим батькам, у яких не було рідних братів і сестер. Таким чином, провінція Хенань стала останнім реґіоном Китаю, який зняв подібну заборону для пар, котрі виросли в однодітних сім’ях.

Скасування заборони на народження другої дитини стало історичною подією для керівництва країни, яке визнало, що політика народження однієї дитини, яку воно провадило починаючи з 1980 року, себе не виправдала. Згідно зі статистикою, заборона на народження другої дитини позбавила Хенань появи на світ 33 млн немовлят. Незважаючи на це, населення провінції, як і раніше, неухильно зростає. Очікується, що до 2020 року кількість жителів тут сягне 107 млн осіб.

Суперечки з приводу справедливості політики однієї дитини не припиняються в КНР протягом 30 останніх років. Дехто стверджує, що ці норми допомагають скоротити зростання населення й тим зберегти ресурси, а хтось переконаний, що внаслідок заборони на народження другої дитини Китай страждає через нерівномірне співвідношення статей і відчуває брак робочої сили. Крім того, людям, що росли без братів і сестер, дуже непросто самим доглядати старих батьків.

У зв’язку із цим, у деяких реґіонах Китаю, наприклад, у провінції Гуандун, влада активно проштовхує законопроект, згідно з яким народжувати другого малюка можна буде навіть тим парам, у яких хоча б одна людина була єдиною дитиною в сім’ї. А в провінції Шаньсі правило однієї дитини було скасоване ще 26 років тому. Щоправда, і тут не обійшлося без обмежень: мешканкам цього реґіону країни дозволено народжувати першу дитину не раніше, ніж їм виповниться 24 роки, а другу — лише після 30 років.

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply