Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Кремль навіть Іран навчив приховувати правду

Автор:

|

Березень 28, 2021

|

Рубрика:

Кремль навіть Іран навчив приховувати правду
Залишки збитого літака МАУ

Російсько-українська війна вже давно вийшла за межі України і навіть дісталася до Ірану.

Іран та літак МАУ
8 січня 2020 року літак Boeing 737-800NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) вилетів маршрутом Тегеран-Київ, а близько 6.10 ранку зник із радарів. Як з’ясувалося, літак двома ракетами збили іранські військові, котрих курували російські інструктори. Внаслідок траґедії загинули всі 176 людей, котрі перебували на облавку: 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Наслідуючи кремлівську пропаґанду, влада Ірану певний час заперечувала причетність військових до інциденту, але потім була змушена зізнатися в злочині.
А минулого тижня іранська влада опублікувала фінальний звіт про збиття літака МАУ. У ньому йдеться, що літак визнали «ворожою ціллю» через «помилку оператора» проти повітряної оборони і тому випустили дві ракети.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, цей звіт розкритикував. «Змушені констатувати, що розслідування було упередженим, надані докази є вибірковими, а висновки — оманливими. Документ не повідомляє всіх обставин, не розкриває першопричини траґедії та ланцюжка дій, які до неї призвели. Це не звіт, а збірка маніпуляцій, мета якої — не з’ясувати істину, а виправдати Ісламську Республіку Іран», — заявив він.
Урядовець вважає зміст цього документу «цинічною спробою приховати істинні причини збиття нашого літака». «Аналіз документа доводить, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів Чиказької конвенції та Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO), — наголосив він. — Іран не зміг знайти сили, аби взяти на себе відповідальність за те, щоб подібних траґедій більше не ставалося. Якщо Іран не хоче добровільно з’ясувати істину в цій траґедії, ми разом із партнерами знайдемо способи, як цього добитися. Ми не дозволимо Ірану приховати правду. Не дамо уникнути відповідальності за цей злочин. Справедливість восторжествує — скільки б зусиль і часу на це не знадобилося».
Свою чергою, Марк Гарно, міністр закордонних справ Канади, заявив, що оприлюднений Іраном звіт щодо катастрофи літака МАУ під Тегераном не відповідає на низку важливих запитань та є далеко не повним. «Звіт не відповідає на дуже важливі запитання стосовно того, що ж трапилося насправді. Він видається неповним і не містить надійних фактів чи доказів. Ми глибоко занепокоєні через нестачу переконливої інформації та доказів, попри публікацію цього звіту», — зазначив він.
Міністр пообіцяв, що Канада незабаром оприлюднить результати власного розслідування катастрофи. «Після попереднього вивчення звіту стає очевидно, що ми досі не маємо чітких відповідей на запитання щодо того, чому Іран не вжив необхідних заходів для упередження траґедії, зокрема, не закрив свій авіапростір», — наголосив він. Марк Гарно додав, що Канада налаштована знайти відповіді та досягти справедливості, притягнувши Іран до відповідальності та переконавшись, що він повністю виплатить репарації за шкоду, спричинену рідним і близьким жертв рейсу PS752.
Андрій Шевченко, посол України в Оттаві, також вважає, що звіт Ірану про катастрофу літака МАУ, збитого під Тегераном у січні 2020 року, не відповідає вимогам Чиказької конвенції. Про це він заявив під час виступу на раді ІКАО. За словами дипломата, документ, наданий Тегераном, не дає відповідь на два ключових запитання: що стало причиною траґедії й як цього уникнути в майбутньому. «Це не той дух співпраці, який потрібен авіаційній спільноті. Як після цього знову відправляти авіарейси в іранське небо? Як усе це узгоджується з принципами ІКАО? Чи робить усе це цивільну авіацію безпечною?» — риторично запитав він і додав, що Україна буде домагатися правди та відповідальності для Ірану в ім’я пам’яті про загиблих і заради безпеки майбутніх польотів.
Як повідомляв «Міст», Україна отримала звіт Ірану про збитий літак МАУ.

«Русскій мір» і санкції
Також одним із найважливіших напрямків гібридної війни Російської Федерації (РФ) проти України залишається кремлівська пропаганда та просування так званого русского міра. Тож Олег Дунда й Олександр Аліксійчук, депутати парламентської фракції «Слуга народу», представили на розгляд Верховної Ради України законопроєкт № 5258 «Про внесення змін до деяких законів щодо засудження ідеології «русского міра». Документом, який наразі вивчають у комітеті ВРУ з правової політики, пропонують, у т. ч., у формулювання «засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаґанди їхньої символіки» додати після коми слова «ідеології «русского міра». Завданням законопроєкту є заборона пропаґанди ідеології «русского міра», яка супроводжує політику РФ зі «збирання земель». Автори документа стверджують, що термін «русскій мир» у суспільно-політичний дискурс ввів Путін.
Крім цього, в Україні створили Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури й інформаційної політики, так званий центр протидії дезінформації і російській пропаґанді. Його очолила журналістка Любов Цибульська. Як заявив Олександр Ткаченко, міністр культури, центр відстежуватиме фейки, викривлену інформацію та ворожу пропаґанду. Також до завдань центру входить підвищення медіаграмотності українців, «щоб люди самі вчилися перевіряти інформацію, фільтрувати її, та відрізняти фейки від справжніх новин». «Досвід України у виявленні та протидії дезінформації є унікальним. Переважно, це ініціативи громадського сектору. Я ж прагну посилювати голос громадянського суспільства і допомогти державі зі стратегічними комунікаціями — чіткими, зрозумілими та скоординованими. Окремим своїм завданням бачу постійне інформування не лише української, а й міжнародної спільноти про аґресію РФ та роботу над посиленням санкцій проти аґресора», — повідомила п. Цибульська 19 березня, після призначення на посаду.
А от Служба безпеки України заблокувала роботу ботоферми, фінансування якої здійснювали з РФ. Зловмисники створили більше 5 тис. фейкових акаунтів. З них вони поширювали у соціальних мережах неправдиву інформацію про нашу державу. Обладнання ботоферми розміщувалося у Києві в орендованій квартирі. Злочинці на замовлення росіян вели гібридну війну проти нашої держави. Ботоферма намагалася дискредитувати українську владу та поширити неґативні настрої серед населення. Під час обшуків поліція вилучила тисячі сім-карток та техніку, з якої працювали зловмисники. Наразі триває слідство, відкрили карне провадження.
Своєю чергою, Рада національної безпеки й оборони України (РНБО) запровадила санкції проти президента-втікача Януковича, його прем’єр-міністра Азарова та правоохоронців-зрадників. Відповідну заяву зробив на брифінгу Олексій Данилов, секретар РНБО.
Особи, які потрапили до санкційного переліку: Янукович Віктор Федорович, Азаров Микола Янович, Абісов Сергій Вадимович, Аксьонов Сергій Валерійович, Бобков Олександр Михайлович, Грицай Валерій Миколайович, Затулін Костянтин Федорович, Зима Петро Анатолійович, Іванцов Андрій Геннадійович, Кирилов Олег Геннадійович, Колесниченко Вадим Васильович, Константинов Володимир Андрійович, Сергій Кусюк, Павло Лебедєв, Леонід Пасічник, Олександр Поддубов, Наталія Поклонська, Віктор Пшонка, Дмитро Саламатін, Ігор Соркін, Дмитро Табачник, Микола Ткаченко, Микола Федорян, Микола Фіськов, Олександр Щербицький, Ольга Чечеримова. Варто зауважити, що частина цих людей, котрі були громадянами України, переважна більшість (99 %), вже стали громадянами Російської Федерації.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply