Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

КНДР заявляє про право превентивного ядерного удару по США

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

КНДР заявляє про право превентивного ядерного удару по США

Корейська Народно-демократична Республіка (КНДР) заявила, що залишає за собою право завдати за необхідності превентивного ядерного удару по США. Про це 7 березня повідомила газета «Нодон сінмун», орган Центрального комітету Трудової партії Кореї.

«КНДР є державою з повноцінним ядерним потенціалом. Американські імперіалісти не мають монополії на право превентивного удару. Вони намагаються налякати КНДР, розміщуючи стратегічні бомбардувальники B-52 й іншу військову техніку в Південній Кореї. Однак КНДР залишається незворушною навіть перед обличчям іще потужнішої зброї», — ідеться в статті.
Крім того, КНДР повідомила, що анулює підписану після закінчення війни в Кореї 1953 року угоду про перемир’я, якщо США та Південна Корея продовжать спільні військові маневри. У відповідь південнокорейські військовики заявили, що готові завдати удару в разі аґресивних дій Пхеньяна. Того ж дня з’явилася інформація, що КНДР розпочала маневри Військово-морських сил і пришвидшила підготовку до повномасштабних військових навчань, які можуть збігтися в часв зі щорічними навчаннями США та Сеула.
Армія США може відбити будь-який напад Північної Кореї, зазначив, тим часом, Джей Карні, представник Білого дому. «Штати здатні захиститися від будь-якої ракетної атаки з боку КНДР», — повідомив чиновник. Ба більше, він наголосив, що Пхеньяну варто утриматися від нових провокаційних повідомлень.
Нагадаємо, що Рада безпеки ООН різко засудила третє ядерне випробування, проведене КНДР 12 лютого, і виступила за те, щоби вжити заходів проти Пхеньяна. Попередні ядерні випробування призвели до того, що Рада безпеки застосувала до Північної Кореї санкції, що включають заборону на імпорт ядерних і ракетних технологій, ембарго на зброю та заборону на імпорт предметів розкоші.
У «чорному списку» ООН перебуває 17 північнокорейських підприємств, у тому числі банки й торговельні компанії, а також дев’ятеро осіб — усі вони пов’язані з ядерною та ракетною програмами КНДР. Дипломати ООН кажуть, що об’єктами міжнародного «заморожування» активів і заборони на виїзд може стати ще більше компаній і людей.
Пекін, який є основним союзником Північної Кореї, підтримував усі попередні санкції проти Пхеньяна, але лише після спроб послабити запропоновані заходи. Китай побоюється, що жорсткі санкції можуть іще більше послабити північнокорейську економіку та викликати приплив біженців із КНДР.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply