Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Кім Чен Ин дуже схуд

Автор:

|

Липень 20, 2021

|

Рубрика:

Кім Чен Ин дуже схуд
Кім Чен Ин

Після публікації нових світлин зі засідання політбюро Трудової партії Кореї багато спостерігачів помітили, що Кім Чен Ин виглядає стрункішим, ніж раніше. Він довгий час не з’являвся на публіці, а коли, нарешті, взяв участь у публічному заході, то виявилося, що він дуже схуд. Відразу поповзли чутки про можливу хворобу політика.
2014 року лідер Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) не з’являвся на публіці близько шести тижнів, а потім був на знімку з тростиною. Пізніше розвідувальна аґенція Республіки Корея (РК) повідомила, що йому зробили операцію з видалення кісти на щиколотці.
2020-го найдовша відсутність Кім Чен Ина на публіці тривала 25 днів — з 22 жовтня до 16 листопада. Це породило безліч чуток про стан його здоров’я. Були розмови і про те, що він у комі, і про операції на серці.
2021 року Кім не з’являвся на публіці 21 день. Можливо, скоротив участь у публічних заходах через страх перед Covid-19.
Інформаційний портал NK News, що спеціалізується на новинах із КНДР, проаналізував останні світлини Кіма.
NK News, зокрема, опублікував збільшені фотографії зап’ястя Кім Чен Ина, зроблені в різний час. На них, зокрема, видно, що північнокорейський лідер щільніше, ніж зазвичай затягнув ремінець наручного годинника. Для порівняння сайт опублікував фотографії зап’ястя Кім Чен Ина, зроблені в листопаді 2020-го і в березні 2021 року. На знімках видно, що його ліве зап’ястя стало набагато тонше.
Національна розвідка РК торік повідомляла, що, на Кім важив 140 кг і додавав у середньому 6-7 кг на рік із моменту приходу до влади наприкінці 2011-го. Експерти пов’язують зайву вагу Кім Чен Ина з нездоровим способом життя: курінням, пристрастю до алкоголю та жирної їжі.
Можливо, він свідомо вирішив схуднути. Віпін Наранг, політолог із Технологічного університету Массачусетсу, зазначає, що північнокорейський лідер міг свідомо прийняти рішення схуднути, щоб «поліпшити імідж». Владі КНДР доводиться боротися з нестачею продовольства і економічною кризою, викликаних різким падінням торгівлі з Китаєм на тлі пандемії коронавірусу, серії стихійних лих і міжнародних санкцій. При цьому північнокорейська влада продовжує наполягати, що вона не виявила жодного випадку зараження коронавірусом після закриття кордонів із Китаєм і Росією та припиненням з ними повітряного сполучення.
Однак, за словами п. Наранга, якщо зміни зовнішності лідера КНДР є результатом проблем зі здоров’ям, то за лаштунками в країні вже може відбуватися боротьба за наступність, і ця нестабільність може стати проблемою для зовнішнього світу.
Північнокорейське телебачення визнало очевидну втрату ваги Кім Чен Ина, випустивши сюжет про те, що стан його здоров’я. «Люди були дуже вбиті горем, побачивши, що шановний генеральний секретар виглядає схудлим. Всі кажуть, що вони плакали», — запевнили пропаґандисти. «Наш шановний генеральний секретар виглядає виснаженим, і це розбиває серця народу. Всі кажуть, як у них відразу навернулися сльози», — заявив у цьому сюжеті один із жителів Пхеньяна. Як писав «Міст», Кім Чен Ин нещодавно визнав, що в Північній Кореї склалася «напружена» ситуація з продовольством.
На думку аналітиків, такий сюжет свідчить про те, що влада КНДР прагне використати схуднення Кім Чен Ина для зміцнення лояльності до нього в складні часи. «Пхеньян посилає повідомлення, що Кім Чен Ин — лідер, який дуже багато працює заради своїх громадян і до такої міри, мало їсть і худне. І режим хоче, щоб світ думав, що й північні корейці дбають про свого лідера і плачуть через його худорлявість», — зазначають експерти.
За здоров’ям лідера КНДР уважно стежать в інших країнах, позаяк диктатор править одноособово, керує ядерною програмою та не оголошує про плани передачі влади. Його молодша сестра Кім Йо Чжон останніми роками посилила свій вплив. Але достовірної інформації про те, яка її потенційна роль у майбутньому плані передачі влади, немає.
Про Кім Йо Чжон, як і про Кім Чен Ина, достеменно відомо мало. Але те, що вона відігравала й відіграє важливу роль у діяльності північнокорейського режиму, відомо точно. Ще її покійний батько Кім Ір Сен 2002-го хвалився, що донька цікавиться політикою і хоче працювати в уряді. На той час їй мало бути близько десяти років.
Перша помітна роль Кім Йо Чжон — керівництво пропаґандистським відділом Трудової партії КНДР. Цю посаду вона отримала 2017 року. А в лютому 2018-го у складі олімпійської делегації КНДР стала першою з владної династії Кімів, хто ступив на територію РК. Кім Йо Чжон також була єдиною жінкою на мирних перемовинах між Кореями, які призвели до укладання мирної угоди — першої між ними після завершення війни 1950-1953 рр.
Про певну самостійність Кім Йо Чжон свідчить наближеність до Кім Чен Ина, спорадична поява без супроводу, участь у заходах найвищого рівня. Навіть під час знаменитої прогулянки на коні Кім Чен Ина супроводжувала його сестра: вона відіграє головну роль у формуванні іміджу північнокорейського лідера.
Тепер вплив Кім Йо Чжон лише зріс. Саме її заяви спричинили до останньої ескалації між Північною та Південною Кореями. Вона назвала РК «зляканим псом, що гавкає», мирну угоду між двома Кореями — «такою, що майже не має ваги», а північних корейців, які тікають на Південь, — «людським непотребом, уподібненим до диких тварин».
Чутки здоров’я Кім Чен Ина посилилися торік, коли він пропустив урочистості з нагоди дня народження Кім Ір Сена, його покійного діда, лідера-засновника Північної Кореї. Його батько, Кім Чен Ір, помер від серцевого нападу 2011-го у віці 69 років.
Як повідомляв «Міст», Кім Чен Ин визнав економічний провал КНДР.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply