Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Кім Чен Ун розстріляв неугодних

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Кім Чен Ун  розстріляв неугодних

У Південній Кореї заявляють, що Кім Чен Ун, новий лідер Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), провів «криваві чистки» серед вищого військового керівництва. Одразу ж після смерті Кім Чен Іра його син позбувся десятків високопоставлених військових, причому значну частину запідо­зрених було розстріляно.

Арешти відбувалися, поки в КНДР було оголошено жалобу. За найменшу провину людей засуджували до смертної кари. Зокрема, помічника міністра оборони КНДР розстріляли за перебування в нетверезому стані під час трауру за Кім Чен Іром. Наголошується, що репресії торкнулися не тільки штабних офіцерів і генералів, але й бойових командирів. Один із міжнародних експертів по КНДР уважає, що Кім Чен Уна, який особливо переживає через свій молодий вік, не влаштовував ступінь лояльності військових.

Батько нинішнього глави КНДР, прийшовши до влади 1994 року, теж провів чистку інакомислячих, відправляючи їх на смерть за найнезначніше порушення закону чи прояв свавілля. У січні минулого року повідомлялося, що Кім Чен Ір знову здійснив масштабне прорідження лав вищого партійного, військового та господарського керівництва країни, аби розчистити шлях до влади Кім Чен Унові. Зокрема, головними жертвами репресій стали прихильники О Кук Реля, заступника голови Держкомітету оборони, і Чжан Сон Тека, голови Ради міністрів, одруженого із сестрою Кім Чен Іра. Саме ці політики фактично керували країною після погіршення здоров’я верховного лідера.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply