Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Ізраїль розширяє свою територію

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Ізраїль розширяє  свою територію

Ізраїль, що досі розширював свої кордони завдяки переможним війнам і звужував їх мирними угодами, задумався над іншим способом зміни власної географії, що кардинально відрізняється від попередніх, це — будівництво штучних островів. Уряд затвердив створення міжвідомчої комісії, яка перевірить «технологічну можливість» облаштування таких островів і розміщення на них великих інфраструктурних об’єктів — летовищ, електростанцій, опріснювальних заводів.

«Ізраїль — маленька й тісна країна. Мова йде про пошук рішення, раціонального з точки зору економіки, безпеки й екології», — сказав із цього приводу Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю. Протягом року комісія повинна подати свої висновки та рекомендації уряду, сказано в рішенні кабінету. Адже майже

8 млн ізраїльтян живуть на вузькій смузі середземноморського узбережжя, довжина якої не дотягує до 500 км, а ширина, зі заходу на схід, становить максимум 135 км.

Також 18 червня Ізраїль відправив на батьківщину понад сотню вихідців із Південного Судану, розпочавши таким чином масову репатріацію нелеґальних африканських міґрантів. У майже восьмимільйонному Ізраїлі живуть приблизно 60 тис. африканців, які проникли через погано захищений кордон із Єгиптом. Ізраїльтяни вважають нелеґалів основною причиною сплеску злочинності та реґулярно влаштовують вуличні протести, вимагаючи від влади розібратися з міґрантами.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply