Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Ізраїль оголосив режим НС

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Ізраїль оголосив  режим НС

Під час засідання 13 травня уряд Ізраїлю затвердив пропозицію Узі Ландау (на фото), міністра енерґетики та водних ресурсів, про переведення енерґетичного господарства країни на режим надзвичайного стану (НС). Інструкції НС у сфері електроенерґії набудуть чинності з 1 червня та діятимуть до 31 жовтня 2012 ц. р. У межах нової постанови міністр Ландау отримає повноваження реґулювати споживання електроенерґії в країні, ухвалюючи рішення щодо вибіркового відключення різних об’єктів від електромережі на власний розсуд.

Крім того, режим НС дозволить ізраїльській електричній компанії «Хеврат Хашмаль» знову перевести на мазут блоки, котрі на вимогу Міністерства екології було переобладнано для роботи з природним газом. Резерв сукупних потужностей усіх ізраїльських електростанцій становить не більше за 1 % від пікового рівня споживання. У разі виходу з ладу хоча б одного блока Ізраїль зіштовхнеться з браком електроенерґії, і «Хеврат Хашмаль» буде змушена ініціювати відключення різних об’єктів від електромережі, щоб уникнути віялового вимкнення по всій країні.

Однією з основних причин скорочення резерву до критичного мінімуму (у нормальній ситуації запас має складати 10 % від пікового попиту) стало припинення поставок єгипетського газу й майже цілковите виснаження ізраїльського газового родовища Ям Тетіс. Турбіни, призначені для роботи з природним газом, при переході на дизельне паливо втрачають значну частину своєї потужності. Крім того, останніми роками, незважаючи на попере­дження фахівців, в Ізраїлі з різних причин фактично не будувалося нових великих електростанцій, а споруджені поруч із приватними підприємствами газові електростанції страждають від нестачі природного газу.

Завершення режиму НС заплановано на кінець жовтня у зв’язку зі сезонним зниженням попиту на електроенерґію, а вже в перші місяці 2013 року в Ізраїль повинен почати надходити газ із родовища Тамар. Крім того, «Хеврат Хашмаль» оголосила міжнародний тендер на поставку великої партії зрідженого газу. Надалі планується підключити Ізраїль до європейської електромережі за допомогою підводного кабелю через Кіпр і Грецію. Уряди цих країн уже затвердили цю ініціативу.

Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply