Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Ізраїль — на порозі війни

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Ізраїль —  на порозі війни

Ізраїль стоїть на порозі війни з Іраном: сенсаційну новину про те, що влада Ізраїлю готується до удару по іранських ядерних об’єктах, повідомив Шимон Перес (на фото), президент Ізраїлю. Безпрецедентна заява ізраїльського керівника пролунала напередодні звіту МАГАТЕ, який має бути оприлюднений найближчим часом, про створення Тегераном ядерної зброї. Незважаючи на те, що тема ймовірного конфлікту з Іраном мусується в Ізраїлі вже не перший рік, перспективу удару по іранських об’єктах до останнього часу обговорювали тільки експерти й мас-медіа, тоді як представники вищого керівництва утримувалися від визнання готовності напасти на Іран.

Тим часом відверта заява пана Переса, який є другою особою в державі після прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньяху, свідчить про те, що в оцінці ситуації навколо Ірану в ізраїльському керівництві стався якісний зсув. Ще одним підтвердженням цього може слугувати інформація про те, що недавно в Ізраїлі пройшли масштабні навчання із цивільної оборони, під час яких відпрацьовувалися способи захисту як від звичайних ракет, так і від зброї масового ураження.

Попереджувальний удар по Ірану підтримує 41 % ізраїльтян, 39 % громадян виступають проти, а 20 % — іще не визначилися. Водночас, більшість із 15 членів так званого ізраїльського Кабінету безпеки не готова підтримати удар по Ірану. Однак уже найближчими днями кількість ізраїльтян і членів уряду, які схиляються до воєнного вирішення проблеми, може збільшитися. Річ у тому, що МАГАТЕ має оприлюднити новий, найповніший і найдетальніший, звіт про стан іранських ядерних програм. Судячи із джерел, доповідь МАГАТЕ міститиме неспростовні факти, що свідчать про нові кроки іранських учених на шляху до створення ядерної зброї. Зокрема, у документі йдеться про проведене іранськими фахівцями комп’ютерне моделювання ядерних боєголовок, а також про роботи з наповнення боєголовок збагаченим ураном і створення для них ракет-носіїв.

Утім, у разі нападу на Іран Ізраїлю, можливо, доведеться воювати самому, без підтримки. «Ми багато разів говорили, що не прагнемо воєнної кон­фронтації з Іраном. Ця позиція зберігається надалі», — заявила Вікторія Нуланд, офіційний представник Держдепартаменту США. А Ален Жюппе, міністр закордонних справ Франції, попередив, що удар по іранських ядерних об’єктах матиме «тотально дестабілізуючий ефект у реґіоні».

В ізраїльському керівництві такої позиції західних союзників, утім, очікували. «На Близькому Сході може виникнути ситуація, коли Ізраїлю доведеться захищати свої інтереси самотужки, він не зможе покластися на реґіональні й інші сили», — заявив Егуд Барак, міністр оборони Ізраїлю. Своєю чергою, Алі Акбар Салехі, міністр закордонних справ Ірану, заявив, що Тегеран «готовий до війни» з Ізраїлем. «Ми чуємо погрози з боку Ізраїлю ось уже вісім років. Наш народ — єдина нація. Ми можемо захистити нашу країну», — наголосив пан Салехі.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply