Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Іран ніколи не створюватиме ядерної зброї!

Автор:

|

Вересень 26, 2013

|

Рубрика:

Іран ніколи не створюватиме ядерної зброї!

Новий президент Ірану Хасан Рухані заявив американському телебаченню, що його країна ніколи не буде створювати ядерну зброю. Він також повідомив телекомпанії NBC, що повністю вповноважений провадити перемовини зі Заходом із приводу суперечливої програми зі збагачення урану. 
«Це можуть бути крихітні кроки для дуже важливого майбутнього», – наголосив іранський лідер. Окрім того, він відзначив нещодавній лист від Барака Обами як «позитивний і конструктивний».
«У своєму листі президент указав, що США готові до врегулювання ядерної проблеми таким чином, аби дозволити Ірану продемонструвати, що його ядерна програма має суто мирну мету», — прокоментував документ Джей Карні, офіційний представник Білого дому.
А цього тижня Хасан Рухані має відвідати Нью-Йорк, аби взяти участь у засіданні Генеральної асамблеї ООН. Джеймс Рейнольдс, кореспондент Бі-бі-сі в Ірані, стверджує, що згода іранського президента виступити на одному з провідних американському телеканалів свідчить про важливість для Тегерану примирення з Вашинґтоном.
Наразі на Іран накладено санкції ООН і західних країн через його ядерну програму. Влада країни стверджує, що збагачує уран із мирною метою, утім, США та їхні союзники підозрюють, що іранські лідери все-таки намагаються створити ядерну зброю.
Кроки Ірану назустріч урегулюванню ядерного питання робляться вслід за заявами верховного лідера країни аятолли Алі Хаменеї, який напередодні вказав на подальшу гнучкість у майбутніх перемовинах зі Заходом. Під час зустрічі з Революційною гвардією він сказав: «Я — не проти дипломатії. Я — за те, щоби продемонструвати поблажливість переможця. Борець може поступитися з тактичних міркувань, але повинен пам’ятати, хто є його опонентом і ворогом».
Окрім того, напередодні поїздки президента Рухані до США з Ірану надійшли повідомлення, що влада країни звільнила, щонайменше, 11 політичних в’язнів, у тому числі Насрін Сотуде — провідного адвоката й правозахисницю. Серд вісьмох звільнених жінок і трьох чоловіків, як поінформувала преса, є також політик-реформатор Мохсен Амінзаде. Звільнення політв’язнів було однією з обіцянок Хасана Рухані під час його передвиборної кампанії.
Бі-бі-сі Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply