Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

ІДІЛ руйнує пам’ятники та запроваджує свою валюту

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

ІДІЛ руйнує пам’ятники та запроваджує свою валюту
Усе, що залишилося від античного храму Бела

Усе, що залишилося від античного храму Бела

На початку вересня ц. р. терористи «Ісламської держави Іраку та Леванту» (ІДІЛ) зруйнували храм у стародавньому сирійському місті Пальміра, який був зарахований до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цього разу жертвою став античний храм Бела. Храм Бела, присвячений верховному богу, був побудований 32 року й є одним із головних пам’ятників Пальміри. Він входить у комплекс руїн стародавнього сирійського міста Тадмор. Вціліла лише одна стіна, а все інше, в т. ч. колони, було зруйновано.
Із якою метою терористи знищили храм Бела, не уточнюється. В ООН та ЮНЕСКО дії ісламістів у Пальмірі назвали «варварськими актами терору», «серйозними порушеннями міжнародного права» та «пограбуванням культурної спадщини країни».
Після цього бойовики ІДІЛ підірвали ще три поховальні вежі у Пальмірі, зведені у період із 44-го по 103 рік. «Вони підірвали вежі, які найкраще збереглися й які були найгарнішими», — заявив Маамун Абдулкаріма, глава Державного директорату старожитностей Сирії.
Але не всі бойовики погоджуються з діями ІДІЛ. В іракській провінції Найнава на минулому тижні було страчено понад 120 членів цієї терористичної організації. Про це повідомив Саїд Мамузіні, представник Демократичної партії Курдистану. За його словами, учасників угруповання звинуватили у спробі здійснити переворот й усунути з посади Абу Бакра аль-Багдаді, лідера ІДІЛ. «Але п’ятеро заарештованих бойовиків розкрили плани змовників», — розповів п. Мамузіні. У підсумку 122 бойовиків, серед яких — 18 польових командирів, розстріляли у в’язниці міста Мосула.
Терористам бракує не тільки єдності, а й коштів. Тому вони оголосили про відмову від іноземної валюти і найближчим часом почнуть вилучати її з обігу. В обіг вводяться динари, взірцем яких стали золоті монети, які використовувалися в VII ст. за часів правління халіфа Османа.
За допомогою нової валюти ІДІЛ має намір «розірвати кайдани капіталістичної фінансової системи поневолення», в основі якої лежить шматок паперу під назвою доларова банкнота Федеральної резервної системи». За попередніми даними, один золотий динар ІДІЛ коштуватиме майже 140 USD. Кожна монета має напис: «Ісламська держава, халіфат на основі вчення про пророцтво».
Про введення нової валюти терористи заявляли листопаді минулого року, але не мали практичної можливості карбувати гроші. Тепер вона з’явилася — в місто Мосул із Італії було переправлено кілька верстатів, кожен із яких здатен виробляти близько 5 тис. монет на день.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply