Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Хто ж стане наступником Нурсултана Назарбаєва?

Автор:

|

Липень 06, 2017

|

Рубрика:

Хто ж стане наступником Нурсултана Назарбаєва?

Нурсултан Назарбаєв

Продовжує закручуватися інтрига навколо наступника Нурсултана Назарбаєва, теперішнього президента Казахстану. 76-річний аксакал очолює країну із 1989-го, відколи став першим секретарем Центрального комітету місцевої Комуністичної партії, після чого послідовно «переміг» на чотирьох президентських перегонах. Нурсултану Назарбаєву законодавчо надано статус «лідера нації», який гарантує його сім’ї імунітет від карного переслідування, а також передбачає покарання для тих, хто «очорнює» його біографію.
Стан здоров’я казахстанського лідера погіршується, тому всіх турбує питання: хто стане його наступником? Оскільки жодної опозиції в країні просто не існує, а ключові державні діячі призначаються «в ручному режимі», то зрозуміло, що владу успадкує той, на кого вкаже сам Назарбаєв.
На тлі невизначеності будь-які новини про ротації серед казахстанських політиків можуть мати стратегічні наслідки. Політологи досі не вирішили, що означає нещодавній вирок у справі заступника голови адміністрації президента Казахстану Баглая Майлібаєва і заступника завідувача відділом внутрішньої політики адміністрації Миколи Галіхіна. Як повідомляє портал tengrinews.kz, обох визнали винними в зловживанні посадовими повноваженнями та розголошенні державної таємниці. Вирок — п’ять та чотири роки ув’язнення з конфіскацією майна та довічне позбавлення права займати посади в державних органах.
Засуджені — чиновники так званого ближнього кола (адміністрація президента). Баглан Майлібаєв свого часу був прес-секретарем президента Назарбаєва й навіть нагороджений місцевими орденами та медалями. Увагу експертів також привертає те, що у грудні минулого року казахстанський лідер заявив, що не має наміру передавати владу своїм дітям. А в Назарбаєва є три доньки — Даріга, Дінара й Алія. Найактивніша в політиці найстарша. Восени минулого року татко призначив 53-річну Дарігу депутатом сенату. До цього близько року вона займала посаду віце-прем’єра, а до цього була заступником голови мажилісу (нижньої палати) парламенту. Тож найближчим часом варто очікувати несподіваних новин і з Казахстану.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply