Гра м’язами в Тихому океані
Росія та Китай, пише оглядач Sueddeutsche Zeitung Франк Нінгуйзен, починають спільні морські навчання. Не відстають від них і США зі союзниками. Ракетний крейсер «Варяг» у супроводі військових кораблів російського Тихоокеанського флоту взяв курс із Владивостока на Жовте море. «Через сім років після перших великомасштабних російсько-китайських навчань сусіди знову домовилися про проведення подібних маневрів», — зазначає автор.
«Морська взаємодія- 2012» — під такою назвою пройдуть військові навчання, які мають набагато більше політичного підґрунтя, ніж може видатися на перший погляд. Крім військових кораблів, у маневрах візьмуть участь літаки, гвинтокрили, буде задіяно десантників, а з китайського боку — підводні човни.
Як не без пафосу повідомляє військова газета «Червона зірка», відпрацьовуватимуться методи боротьби з тероризмом і піратством у небезпечному морському реґіоні. «Коли росіяни з китайцями почнуть спільні навчання, у водах Тихоокеанського реґіону стане вельми гамірно: адже й США зі союзниками (Філіппінами за участю Японії, Австралії та Південної Кореї) почали свої маневри в реґіоні, — ідеться в статті. — Balitikan 2012 демонструє паралелі з «Морською взаємодією-2012» — як у специфіці відточуваних навичок, так і в риториці».
При цьому, зауважує п. Нінгуйзен, «мова йде про щось більше, ніж антитерористична боротьба. А саме — про військову присутність у водах Тихого океану, про геостратеґічне суперництво в реґіоні, багатому на природні ресурси, і врешті-решт — про гру м’язами».
Пекін, що збільшує останніми роками інвестиції в озброєння, хотів би знизити військовий вплив американців у реґіоні. Вашинґтон, зі свого боку, стурбований становленням Китаю як військової держави й має намір іще більше посилити свою присутність у Тихоокеанському реґіоні. «Москва та Пекін невдоволено стежать за зовнішньою політикою США й прагнуть до мультиполярного світу, де їм самим відводилася б основоположна роль, а гегемонію США було би зруйновано. З іншого боку, — зазначає п. Нінгуйзен, — Росія з не меншою недовірою слідкує за зростаючою роллю свого одвічного суперника — Китаю».
Suddeutsche Zeitung
П'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»Що Московія вкрала в України
Крадіжок значно більше. А про деякі ми навіть не здогадуємося... ОсьЧотири сценарії завершення війни в Україні
Надіюсь все закінчиться добреНовий український уряд Володимира Гройсмана: ті, кого не жаль
СРОЧНЫЙ КРЕДИТ ДОСТУПЕН СЕЙЧАС СЕГОДНЯ Я ПОЛУЧИЛ ЖЕЛАЕМУЮ СУММУ КРЕДИ