Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

Дуже хитке перемир’я

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

Дуже хитке перемир’я
Мапа розподілу контролю на територіями Сирії й авіудари авіації РФ

Мапа розподілу контролю на територіями Сирії й авіудари авіації РФ

Сторони конфлікту в Сирійській Арабській Республіці (САР) домовилися, що 27 лютого в цій країні мало настати перемир’я. Однак цього ж дня там стався новий теракт. Його скоїв смертник на замінованому авто поблизу міста Саламія в провінції Хама. Жертвами вибуху стали двоє людей, ще четверо отримали поранення.
Також у перші години «перемир’я» ісламісти атакували підконтрольні курдам міста на кордоні з Туреччиною. Про це повідомив Редур Кселіл, прес-секретар «Сил народної самооборони сирійських курдів» (YPG). «Бойовики «Ісламської держави» (ІД) напали на місто Тель-Абіяд, а також сусіднє місто Сулук», — заявив він.
Сили самооборони разом із внутрішніми силами безпеки сирійських курдів змогли «відбити атаку й оточити нападників». «Нападники були знищені», — сказав спікер, не вказуючи однак кількості постраждалих.
Російська Федерація (РФ) традиційно, як і в Україні, потрактувала оголошене перемир’я на власну користь. Мовляв, воно стосується всіх, крім нас. Російська військова авіація завдала ударів по шести містах на заході провінції Алеппо. Інформацію про бомбардування надав «Сирійський центр моніторингу прав людини», повстанці її підтвердили та звинуватили авіацію РФ у нанесенні авіаударів.
Не вірять у те, що РФ буде дотримуватися зобов’язань і в США. У Державному департаменті заявили, що на випадок зриву перемир’я в Сирії Штати мають «план Б». Держсекретар Джон Керрі розповів, скільки військових буде потрібно для реалізації альтернативного сценарію для створення «безпечної зони» на півночі цієї арабської республіки. За його словами, у Пентаґоні вже підрахували, що для створення безпечної зони на півночі САР необхідно від 15 до 30 тис. солдатів. «Чи готові ми зараз санкціонувати це? Чи готові десантувати їх?» — риторично запитав п. Керрі, виступаючи у Сенаті.
Чиновник пояснив, що створення «безпечної зони» в Сирії — це не так просто, як здається. «Він пояснив, що на додаток до контролю за повітряним простором необхідною є значна присутність наземних сил, аби захистити мирне населення від атак терористичної організації «Ісламська держава».
Свій «план Б» має і Саудівська Аравія. Керівництво цієї країни також звинуватила російську та сирійську військові авіації в порушенні перемир’я. Про це заявив Адель аль-Джубейр, міністр закордонних справ королівства. «Якщо стане ясно, що президент Асад і його союзники не налаштовані на перемир’я, то в хід піде «план Б», — сказав дипломат.
Однак він не уточнив, що передбачено цим планом. «Я вірю, що дотримання перемир’я є важливим індикатором серйозності досягнення мирного врегулювання сирійської кризи, яка передбачає створення перехідного уряду і передачу влади Башара Асада раді. Йому не місце в Сирії», — додав міністр.
У Міністерстві закордонних справ РФ, звісно, ці «плани Б» відкидають. Російська сторона зазначила, що плани, які виключають п. Асада, начебто суперечать усім рішенням Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, зокрема і останній резолюції.
Своєю чергою, сам президент САР призначив чергові парламентські вибори в країні на 13 квітня ц. р. Відповідний указ уже опубліковано в пресі. Вибори проводяться у зв’язку зі закінченням терміну повноважень теперішніх депутатів, обраних 2012-го. Ті вибори стали першими з початку громадянської війни в країні. Загальна кількість членів сирійського парламенту — 250 осіб.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply