Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Бойовики ІДІЛ здійснили найсмертоносніший теракт

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

Бойовики ІДІЛ здійснили найсмертоносніший теракт
Після вибуху автомобіля на ринку в Хан-Бані Саад

Після вибуху автомобіля на ринку в Хан-Бані Саад

Понад сотню людей загинуло 17 липня в результаті вибуху автомобіля на ринку в іракському місті Хан-Бані Саад. Вибух знищив кілька будівель у місті, яке розташоване приблизно за 30 км на північний схід від Багдада, і населене переважно мусульманами-шиїтами. Вибух стався під час святкування закінчення мусульманського місяця Рамадан, загинули і дорослі, і діти. Відповідальність за вибух взяла на себе терористична організація «Ісламська держава Іраку та Леванту» (ІДІЛ). Цей теракт став найсмертоноснішим нападом, здійсненим ІДІЛ із часів її появи. Ісламісти заявили, що цей теракт — помста за вбивства мусульман-сунітів у північному іракському місті Хавиджа, і що в автомобілі, що вибухнув, було близько 3 т вибухівки.
А 19 липня бойовики ІДІЛ підірвали Олімпійський стадіон у місті Рамаді. Для вибуху використали 3,5 т вибухівки. Ер-Рамаді — місто в центральній частині Іраку, адміністративний центр провінції Анбар. Бойовики ІДІЛ окупували Рамаді в середині травня ц. р.
Крім того, ІДІЛ запустила пропагандистський медіаканал російською мовою, який об’єднає всі російськомовні соціальні мережі та відеопродукцію ісламістів заради залучення бойовиків із країн колишнього СРСР. Ісламісти проанонсували відкриття «медіаагенції» ще 5 червня, а перші публікації в Twitter від імені «нового російськомовного крила» ІДІЛ почалися 18 червня. Через цей медіаканал терористи оголосили про створення «провінції» ІДІЛ на Північному Кавказі в РФ.
Одним зі творців медіаканалу є Тархан Батірашвілі, етнічний чеченець і колишній грузинський військовослужбовець, а тепер — один із польових командирів ІДІЛ, більше відомий під іменем Омар аш-Шишані. Російськомовний проект ІДІЛ не тільки об’єднує різні акаунти в Twitter, Facebook і Tumblr, але також випускає професійні відеоролики, викладаючи їх у YouTube і публікуючи на DVD-дисках.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply