Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Арешт лідерки «Аум Синріке»

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Арешт лідерки  «Аум Синріке»

У Японії заарештували Наоко Кікусі, що вважається однією з керівниць секти «Аум Синріке»: у багатьох країнах світу діяльність цієї організації заборонена. Пані Кікусі, що переховувалася протягом 16 років, вистежили й схопили ввечері 3 червня в місті Сагамихарі, розташованому за 30 км від Токіо. Наоко Кікусі розшукували разом з іншими лідерами секти, яких звинувачують в організації знаменитої «заринової атаки» в токійському метро 1995 року.

«Аум Синріке» була створена в липні 1987 року Тадзуо Мацумото, більше відомим як Секо Асахара. Назва секти в перекладі з японської означає «Шлях до справжньої енерґії пізнання». За весь час існування секти її чисельність досягала максимум 30 тис. осіб. До заборони секти в Японії її центр перебував у Токіо, штаб-квартира — у Фудзі. Також існували філії у великих містах Японії, на Цейлоні, у США, Німеччині та Росії.

Перший теракт прихильники «Аум Синріке» здійснили 1994 року в префектурі Нагано, застосувавши бойовий газ зарин у місті Мацумото. Жертвами стало семеро осіб. 20 березня 1995-го сектанти вчинили другий теракт, розпорошивши зарин у метрополітені Токіо, на станціях «Касумі-Га-Секі» та «Нагатате». Тоді 13 осіб загинули й 6,3 тис. отримали отруєння різних ступенів важкості. З березня 1995 року діяльність секти була заборонена в усіх країнах світу. 16 травня 1995 року недалеко від Токіо поліція заарештувала голову секти Секо Асахару й ще близько 30 її керівників. У лютому 2004-го токійський окружний суд зачитав Асахарі смертний вирок. 2000 року секта відродилася під іншою назвою — «Алеф» — і продовжила діяти на чолі з Фуміхіро Дзіою, колишнім керівником відділення «Аум Синріке» в Москві.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply