Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Туареги проголосили незалежність

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Туареги проголосили незалежність

Бойовики Національного руху за звільнення Азаваду (НРЗА) офіційно проголосили незалежність реґіону Азавад у північній частині Малі — історичній батьківщині туарезьких племен. За словами Мусу Аг Аттахера, представника НРЗА, нова держава визнає чинні кордони сусідніх держав. «Ми щойно завершили дуже важливий бій», — додав повстанець. Пан Аттахер також засудив напад на персонал консульства Алжиру в малійському місті Гао, унаслідок якого сімох працівників дипломатичного представництва, у тому числі консула Алжиру, було вивезено в невідомому напрямку.

Повстанці-туареги оголосили про початок активної боротьби за незалежність Азаваду в січні 2012 року. Раніше цей рух підтримував Муаммар Каддафі, колишній лідер лівійської Джамахірії, якого вбили під час революції 2011 року, а останню хвилю насильства з боку сепаратистів нібито форсували колишні прихильники полковника, які влилися до їхніх лав. 22 березня малійські військовики, не вдоволені реакцією влади на повстання туарегів, організували переворот. Капітан Амаду Саного, очільник путчистів, запропонував почати діалог із повстанцями. Пізніше військова хунта визнала, що ситуація на охопленій повстанням півночі Малі є «критичною», і закликала інші держави надати країні воєнну допомогу.

31 березня в Гао вві­йшли бунтівні племена туарегів і нечисленний загін ісламістського угруповання «Ансар ад-Дін» («Захисники віри»). У НРЗА заявили, що їхній рух ніяк не пов’язаний з ісламістами. На початку квітня туареги взяли під свій контроль усі великі міста на північному сході країни.

Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply