Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Син Каддафі саботує суд

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Син Каддафі саботує суд

Влада Лівії не може розпочати судового процесу проти Сеїфа аль-Іслама, сина поваленого лідера лівійської Джамахірії Муаммара Каддафі, оскільки той не бажає співпрацювати з адвокатами. «Сеїф аль-Іслам відмовляється від адвокатів, яких йому призначають. І цей факт ставить владу Лівії в складне становище, адже, за законами країни, його заборонено судити без адвоката, найняти якого йому ніхто не заважає», — пояснив Ібрагім Даббаші, заступник постійного представника Лівії в ООН.

Раніше Сеїфу вже призначали адвоката в Міжнародному карному суді (МКС) у Гаазі — Ксав’є Жана Кеїту. Однак лівійська влада не забажала видати сина колишнього лідера, а призначений адвокат вимагав відводу прокурора Луїса Морено-Окампо через можливу упередженість.

У середині квітня ц. р. Сеїф аль-Іслам через свого лівійського юриста Ахмеда аль-Джехані, що відповідає за справу Каддафі-сина і підтримує зв’язок між владою в Тріполі та МКС у Гаазі, заявив, що має намір захищатися в суді без адвоката, як це робив Слободан Мілошевич.

Але МКС домагається від влади Лівії передачі Сеїфа аль-Іслама для суду до Гааги. Та Тріполі ще й досі не може вирвати його з рук бійців-ополченців, які захопили бранця минулого листопада на півдні країни в пустелі, а потім перевезли в Зінтан (за 160 км на захід від столиці), де й утримують у таємній в’язниці під вартою.

При цьому Ахмед аль-Джехані заявляє, що в період, поки здійснюється передача сина Каддафі уряду країни, лівійці готуються судити його, довівши МКС, що вони таки здатні це зробити. Найняті лівійською владою міжнародні юристи консультують уряд, як слід розвивати можливості лівійської судової системи, оновити законодавство, аби воно містило положення про воєнні злочини. Як писав «Міст», Сеїфа аль-Іслама Каддафі звинувачують у злочинах проти людяності й ґеноциді. Якщо його визнають винним у Лівії, йому загрожуватиме страта.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply