Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Судан видасть екс-президента МКС

Автор:

|

Серпень 23, 2021

|

Рубрика:

Судан видасть екс-президента МКС
Омар аль-Башир

Уряд Судану видасть Міжнародному кримінальному суду (МКС) Омара аль-Башира, колишнього президента країни, й інших підозрюваних у причетності до масового вбивства людей під час збройного конфлікту в провінції Дарфур. Кабінет міністрів країни ухвалив рішення про екстрадицію цих людей, котрі перебувають у розшуку, до Гааги (Нідерланди). Про це повідомила Маріям аль-Махді, міністерка закордонних справ Судану. Втім, вона не вказала, коли саме це станеться. МКС закидає аль-Баширу геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.
За оцінками Організації Об’єднаних Націй (ООН), в період із 2003-го по 2006 рік у Дарфурі загинули близько 300 тис. осіб, ще близько 2,5 млн були змушені покинути свої помешкання. За даними слідства, аль-Башир відправляв до Дарфура для придушення повстання загони арабського проурядового ополчення («Джанджавід»), які здійснювали масові вбивства, спалювали будинки та займалися мародерством.
2005 року Рада Безпеки ООН доручила МКС розслідувати злочини в Дарфурі. 2008-го суд у Гаазі видав ордер на арешт аль-Башира за звинуваченням у воєнних злочинах, проте досі так і не зміг притягнути його до відповідальності.
Аль-Башир беззмінно керував Суданом із 1989 року, поки його не усунули від посади 2019-го після масових багатомісячних протестів. Зараз він перебуває під вартою у Судані, де його засудили за обвинуваченням у корупції. У липні ц. р. в Гаазі розпочався перший суд щодо конфлікту в Дарфурі. Алі Кушайба, лідера ополчення «Джанджавід», звинуватили у воєнних злочинах і злочинах проти людяності у 31 справі.
Як повідомляв «Міст», у Судані напали на консульство України.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online