Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Російський бумеранг

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Російський бумеранг

На місці авіакатастрофи

Торік проросійські терористи збили в небі над Україною малайзійський Boeing 777. Тепер подібна доля спіткала вже російський авіалайнер. Літак авіакомпанії «Когалимавіа» вранці 31 жовтня зник із екранів радарів над Синайським півостровом. Чартер вилетів із летовища єгипетського курортного міста Шарм-аль-Шейх у російський Санкт-Петербург. На облавку перебували 217 пасажирів (в т. ч. четверо громадян України), з них 17 — діти, та семеро членів екіпажу. Ніхто не вижив.
Хусам Камаль, міністр авіації Єгипту, заявив, що екіпаж цього літака сигналу SOS не подавав. За його словами, не було жодних сигналів про якісь проблеми на борту лайнера. Також один із представників технічної групи з обслуговування літаків в аеропорту Шарм-ель-Шейха розповів, що Airbus A321 був у хорошому стані перед зльотом. «Ми всі шоковані. Це був хороший літак. Все було перевірено за 35 хвилин до вильоту», — зазначив він.
Майя Іванова, старший помічник приволзького транспортного прокурора, поінформувала, що екіпаж літака А321 перед вильотом пройшов медичний огляд і був визнаний придатним до польоту. Вона зазначила, що нарікань на стан здоров’я пілотів і бортпровідників у медиків не було.
Відповідальність за катастрофу російського лайнера взяла на себе терористична організація «Ісламська держава» (ІД). Однак Максим Соколов, міністр транспорту Російської Федерації (РФ), назвав цю заяву «недостовірною». За його словами, в єгипетських фахівців, котрі працюють на місці події, немає інформації, яка «підтверджувала б такі вигадки».
Ряд військових фахівців також стверджує, що російський літак летів занадто високо, щоб бути збитим зі зброї, яка, як вважається, є в бойовиків ІД. Експерти Чарльз Лістер і Майкл Горовіц назвали кілька можливих причин падіння літака, не пов’язаних із технічним станом останнього: на борту була підірвана бомба або терористи справді вистрілили в літак, але коли той сідав. Третій варіант — бойовики ІД ретельно приховують наявність російської системи «Бук» (терористи на сході України також приховували наявність у них такої зброї. — Ред.).
Не зважаючи на те, що зараз ще триває російсько-українська війна, кияни як істинні християни принесли до посольства РФ квіти та запалили лампадки на Повітрофлотському проспекті через катастрофу російського Airbus 321. «Сумуємо разом із вами!» — було написано в записках до букетів. Цікаво, що самі росіяни в соціальних мережах більше тішаться загибеллю чотирьох українців, ніж сумують через трагічну смерть своїх співгромадян.
2 листопада тіла пасажирів злощасного рейсу доправили у Санкт-Петербург. Там і відбудеться їхнє опізнання. «Російська сторона повідомила родичів загиблих про необхідність прибути до м. Санкт-Петербург для проведення ДНК аналізу і ДНК-ідентифікації тіл загиблих. Генеральне консульство України у Санкт-Петербурзі та Посольство України в Єгипті підтримують безпосередній зв’язок із рідними загиблих українців, а також із компетентними органами цих країн», — зазначили в Міністерстві закордонних справ України.
Консульська установа України у Санкт-Петербурзі надає необхідне сприяння у зустрічі та розміщенні родичів загиблих громадян України, проведенні ідентифікації, оформленні документів і репатріації тіл на Батьківщину.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply