Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Прокинувся вулкан у Нікараґуа

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Прокинувся вулкан  у Нікараґуа

Через виверження вулкана Сан-Крістобаль на заході Нікараґуа більш ніж 3 тис. жителів були змушені покинути свої домівки. За словами Росаріо Мурільо, прес-секретаря нікараґуанського уряду, загалом наслідки виверження можуть зачепити понад 20 тис. осіб.

Виверження вулкана Сан-Крістобаль, розташованого за 150 км на північ від Манаґуа, столиці Нікараґуа, почалося 8 вересня. Із жерла вулкана здійнявся стовп вулканічного попелу заввишки близько 4 км. Сот­ні людей почали залишати свої будинки ще до офіційного оголошення евакуації. Інформації про жертв або руйнування не надходило.

Сан-Крістобаль активізувався 2008 року й відтоді не припиняє періодично турбувати місцевих жителів. Це — найбільший у країні вулкан заввишки 1,745 км. Через Нікараґуа проходить Тихоокеанський «вогняний пояс» — смуга вулканів і тектонічних розломів протяжністю 40 тис. км. Він опоясує Тихий океан, пролягаючи вздовж узбережжя Південної та Північної Америки до південної частини Аляски, потім повертає до Японії, Філіппін і Індонезії й завершується в районі острова Нова Ґвінея, Нової Зеландії та південно-західної Океанії. Саме у «вогняному кільці» розташована переважна більшість відомих вулканів планети. Там же відбувається 90 % усіх землетрусів на Землі.

Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply