Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Помер Нельсон Мандела

Автор:

|

Грудень 11, 2013

|

Рубрика:

Помер Нельсон Мандела

У своєму будинку в столиці Південної Африки на 96-му році життя помер Нельсон Мандела, колишній президент Південно-Африканської Республіки (ПАР) і легендарний борець із апартеїдом. Володар Нобелівської премії миру кілька разів за два останніх роки потрапляв до лікарні, а декілька днів тому його донька повідомила, що він перебуває на порозі смерті.

У ПАР оголосили жалобу. Першого темношкірого президента поховають із почестями як батька нації.
У середині ХХ ст. він увійшов до складу Африканського національного конґресу (АНК) і став одним із найяскравіших і навідчайдушніших борців із пануванням білої меншості в Південній Африці та з расовою нерівноправністю.
27 років свого життя Нельсон Мандела провів за цю боротьбу у в’язниці. Уперше його заарештували 1956 року в числі 150 людей, звинувачених у державній зраді та пособництві комунізму. Суд тривав шість років, потім п. Мандела був випущений за заставу і виправданий.
1962-го його знову кинули за ґрати, звинувативши в підбурюванні до страйків і незаконному виїзді з країни. 18 років він просидів у в’язниці на острові Роббен, виконуючи важку каторжну роботу. Ще вісім — у тюрмі Поллсмур, з 1988-го по 1990 рік — у в’язниці Віктор-Верстер. Коли Віктор де Клерк, останній білий президент ПАР, підписав указ про легалізацію АНК і Нельсон Мандела вийшов на волю, під стінами тюрми його зустрічав радісний натовп.
Він став президентом АНК і взяв активну участь у перемовинах про скасування режиму апартеїду, домігшись, аби вибори в країні проходили на загальнорасовій основі. 1993-го разом із п. де Клерком п. Мандела був удостоєний Нобелівської премії миру. Наступного після перемоги на виборах року Нельсон Мандела обійняв посаду президента ПАР і керував країною до 1999-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply