Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Після війни — революційне насильство

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Після війни —  революційне насильство

Як свідчить доповідь, підготована місією Організації Об’єднаних Націй (ООН) у Лівії, у катівнях революційного режиму, який прийшов до влади завдяки прямій воєнній підтримці Заходу, опинилося близько 7 тис. нових дисидентів. Серед цих в’язнів — чимало вихідців з африканських країн, розташованих на південь від Сахари. Новоявлена влада «звинувачує або пі­дозрює їх у приналежності до найманців», послугами яких, як стверджується, активно користувався Муаммар Каддафі.

Після зміни влади в Лівії багато чорношкірих африканців через безпідставні звинувачення у військовому пособництві колишньому режиму стало жертвами «суду Лінча». Фактично вщент повстанцями було зруйноване місто Таверга, а його населення пережило етнічну чистку. «Дехто з ув’язнених, як повідом­ляється, зазнав тортур або знущань, — ідеться, зокрема, у доповіді, зміст якої дізналися деякі мас-медіа, акредитовані при ООН. — Ми знаємо про випадки, коли люди ставали жертвами репресій тільки через колір шкіри».

Найбільшу заклопотаність у авторів доповіді викликає доля жінок, яких тримають в ув’язненні за підозрою у зв’язках із колишнім режимом, іноді разом з ними за тюремні ґрати потрапляють діти.

На думку дипломатів ООН, зміст доповіді може стати неприємним сюр­призом для представників західних країн у Раді Безпеки (РБ) ООН, де вона обговорюватиметься. Адже саме вони, як відомо, були ініціаторами ухвалення

РБ ООН у березні ц. р. відомої Резолюції 1973, яка фактично розв’язувала руки НАТО для збройного втручання в громадянську війну в Лівії на боці повстанців під приводом «захисту цивільного населення». У документі йдеться про наявні свідчення того, що й повстанці, яких підтримував Альянс, і сили, лояльні до полковника Каддафі, під час кровопролитного бою за місто Сирт «чинили дії, рівносильні воєнним злочинам». Та й самі обставини загибелі Муаммара Каддафі, захопленого живим у полон повстанцями, досі викликають чимало запитань серед міжнародної громадськості.

Натомість синові колишнього лівійського лідера Сейфу аль-Ісламу потрібна операція, щоби видалити омертвілі тканини з кількох пальців, повідомив український лікар, який його оглянув. За словами медика, великий і вказівний пальці правої руки Сейфа аль-Іслама Каддафі було відірвано на рівні середньої фаланги й зараз вони перебувають у поганому стані: рани покриті гангренозними тканинами, з них виділяється гній. Лікар заявив, що потрібна ампутація частини пальців із пошкодженою тканиною. Водночас, стан іще одного ушкодженого пальця Сейфа аль-Іслама Каддафі не викликає побоювань. Медик заявив, що пальці було відірвано внаслідок вибуху, виключивши таким чином висловлену попередньо версію про те, що пальці Сейфу аль-Ісламу Каддафі обрубали люди, котрі його затримали.

Як розповів сам пан Каддафі-молодший, ці каліцтва він отримав кілька тижнів тому в результаті авіаудару НАТО.

Нагадаємо, Сейф аль-Іслам Каддафі був затриманий на півдні Лівії 19 листопада ц. р. і перевезений у Зінтан, де він перебуває під охороною місцевої влади в засекреченому місці. Очікується, що сина полковника незабаром перевезуть до Тріполі, йому висунуто звинувачення в злочинах проти людяності, скоєних під час громадянської війни в Лівії.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply