Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Атака ісламістів

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

Атака ісламістів
Після нападу у Тунісі

Після нападу у Тунісі

У «чорну» п’ятницю 26 червня терористи здійснили криваві напади в трьох країнах. У курортному місті Сус (Туніс) озброєні люди атакували готель із туристами: 39 осіб було вбито, 36 – поранено, у т. ч. одна українка (її вже виписали з лікарні). Бойовики проникли на територію комплексу з боку моря і відкрили вогонь по туристах. Одного з нападників убили й на його тілі т виявили вибуховий пристрій. Відповідальність за теракт взяла на себе терористична організація «Ісламська держава Іраку та Леванту» (ІДІЛ).
Це — уже друга така атака останній часом. Як писав «Міст», 18 березня ц. р. бойовики пробралися на територію музею «Бардо» в Тунісі, де також розташована будівля парламенту, і зчинили безладну стрілянину з автоматичної зброї.
Того ж 26 червня у шиїтській мечеті, розташованій в житловому і торговому районі міста Ель-Кувейта (Кувейт), стався вибух. Надзвичайна подія сталася одраз після п’ятничної молитви, яку відвідує найбільша кількість парафіян під час Рамадану. Унаслідок інциденту загинуло 27 людей, зокрема діти. Вибухівку до мечеті проніс бойовик-смертник. Відповідальність за цей теракт теж узяла на себе ІДІЛ, яка називає мусульман-шиїтів єретиками. Раніше угруповання оголосило про свою причетність до вибухів у двох різних шиїтських мечетях в Саудівській Аравії за останні тижні.
Тієї ж п’ятниці поблизу французького Гренобля також було атаковано промислову фабрику. Нападники несли ісламський прапор. Біля фабричної будівлі було знайдено обезголовлене тіло. Перед тим у районі фабрики місцеві мешканці почули гучний вибух. Том Стейнфорт, журналіст Channel Nine Australia, повідомив, що у терористичній атаці підозрюють бойовиків ІДІЛ. «Вважають, що чоловіки, котрі заявили про свою приналежність до ІДІЛ, заїхали на вантажівці з газовими балонами на територію фабрики», — написав він у Twitter.
До слова, бойовики ІДІЛ також заявили про анексію російського Кавказу. Зокрема, терористи оголосили про створення там своєї провінції — вілаяту. Вони вже навіть призначили «правителя Кавказу».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply