Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

7 000 000 000

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

7 000 000 000

У місті Калінінграді в Російській Федерації (РФ) 31 жовтня, о 00.02 за місцевим часом, народився семимільярдний житель Землі. Точну дату появи на світ дитини зафіксували лікарі та спостерігачі від Організації Об’єднаних Націй (ООН). «Ювілейного» малюка назвали Петром. На зріст він має 50 см, а важить 3 кг 60 г. Мама й сам маленький Петро Олексійович Ніколаєв (на фото) почуваються добре. Батьки немовляти отримали пам’ятний сертифікат «Народжений у день 7 мільярдів». Вручення документа відбулося в реґіональному перинатальному центрі.

Проте першість у появі на світ семимільярдного жителя планети оскаржує Петропавловськ-Камчатський. У замітці на його сайті йдеться: «У ніч на 31 жовтня, о 00.19 за місцевим часом, у пологовому будинку № 1 Петропавловська-Камчатського з’явився на світ хлопчик на ім’я Олександр. Вага — 3 600 г». Понад те, на веб-сторінці повідомляється, що сертифікат семимільярдного жителя Землі в урочистій обстановці вручили матері новонародженого — Марині Богдановій. Надалі, при реєстрації дитини, батькам буде вручено сертифікат на отримання квартири в одній із новобудов Петропавловська-Камчатського.

Оголошення про появу на світ семимільярдного жителя планети приурочили до презентації Всесвітньої доповіді про населення планети, яку провів 31 жовтня в Калінінграді Фонд ООН у галузі народонаселення. «Калінінградська область обрана територією РФ для проведення презентації Всесвітньої доповіді про населення планети, у якій аналізуватимуться проблеми й можливості світу», — зазначили в прес-службі фонду.

Тим часом у Калінінграда та Петропавловська-Камчатського з’явилися конкуренти, які також прагнуть поборотися за «ювілейного» мешканця планети. Влада Філіппін заявила, що він народився саме в їхній країні: на роль героїні було обрано Данніку Май Камачо, яка прийшла у світ у Манілі. Цікаво, що її також привітали представники ООН. На новонароджену прийшла подивитися й 12-річна Лоріз Геварра, яка 1999 року стала шестимільярдним жителем планети.

Визначити з точністю час і місце народження семимільярдного мешканця Землі неможливо, а тому ООН заздалегідь призначила дату врочистої події, а потім обрала місто, де вона відбудеться. Раніше організація виступила з ініціативою «Сім мільярдів дій», названою так за очікуваною чисельністю населення Землі. Як заявив у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Пан Ґі Мун, її Генеральний секретар, кампанія повинна мобілізувати народи, уряди, науковців і бізнесменів, релігійних лідерів для розв’язання ґлобальних проблем.

За даними ООН, населення Землі, як очікується, до 2050 року налічуватиме вже 9 млрд людей, а до кінця ХХІ ст., за умови збереження нинішніх темпів зростання, —

10 млрд осіб. 1999 року ООН оголосила, що шестимільярдна дитина народилася в боснійському місті Сараєво.

Телеканал CBC до історичного рубежу склав своєрідний колективний портрет усіх мешканців Землі, використовуючи зрозумілі всім категорії. Так, якщо середньостатистична людина вдихає 8 л повітря за хвилину, то за день усе людство споживає 80,6 трлн л повітря, перетворюючи 3,85 трлн л кисню на вуглекислий газ. Під час бігу середньостатистичній людині потрібно вже 52 л повітря на хвилину, тож якби все людство вирішило витратити годину на пробіжку, на це знадобилось би 21,8 трлн л повітря. Загальна потреба людства в їжі оцінюється приблизно 15,4 трлн калорій на день, або близько 30 млрд біґ-маків, а потреба у воді — 17,5 млрд л на день, або приблизно 7 тис. олімпійських басейнів.

На те, щоби послідовно вітати кожного жителя Землі коротким «привіт», піде майже 222 роки. Якби всі мешканці планети вирішили зібратися на концерт, натовп зайняв би площу близько 2,9 тис. кв. км. Вишикувавшись у живий ланцюг завдовжки приблизно 7 млн км, людство змогло би 175 разів обігнути Землю по екватору або простягнутися до Місяця й назад десь із дев’ять разів.

За підрахунками ООН, 2011 року на Землі народиться приблизно 135 млн осіб, помре — 57 млн. Загальний приріст, таким чином, сягне 78 млн людей. Значна його частка припаде на країни, що розвиваються. Уже тепер до топ-10 держав за кількістю жителів входять лише три розвинені країни: США, РФ і Японія, а лідерами за чисельністю населення є Китай (1,35 млрд осіб) та Індія (1,24 млрд жителів).

Як відомо, до 1 млрд людство дісталося аж 1804 року, а ось на те, щоби подвоїти цей показник, знадобилося всього 125 років. Загалом за два з лишком століття, з 1800-го до 2011 року, кількість людей, що населяють Землю, зросла всемеро.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply