Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Зупинити рашизм зголосилися громадяни понад 80 країн

Автор:

|

Березень 19, 2022

|

Рубрика:

Зупинити рашизм зголосилися громадяни понад 80 країн
Грузинські бійці в Україні

Президент України закликав 25 лютого іноземців: «Якщо маєте бойовий досвід і не хочете дивитись на нерішучість політиків, можете вже прибути до нашої держави і разом із нами захищати Європу, де це зараз дуже потрібно».

Прецеденти
Іноземці боронять Україну з 2014 року. Консалтинговий Soufan Center нарахував 2019-го 879 таких бійців. Росіян на боці України округлив до 3 тис. Портал «Оглядач» 2015-го запевняв: «У батальйоні ОУН зростає кількість добровольців Російської повстанської армії». Білорусів на боці України Soufan Center нарахував 300. Вони створили окремий батальйон ім. Кастуся Каліновського для оборони Києва. Грузини сформували в Україні національний леґіон. Чеченці — два батальйони.
Не дивно, що вони першими відгукнулися на заклик президента України. 26 лютого Ахмед Закаєв, голова уряду Чеченської Республіки Ічкерія (ЧРІ) в екзилі, запевнив: «До нас звертаються чеченці, які живуть у Європі та хочуть воювати за свободу українського народу. Держкомітет деокупації ЧРІ ухвалив рішення розпочати формування добровольчих загонів для відправляння до України. Для цього уряд ЧРІ повинен підписати угоду з Україною про воєнну співпрацю. Це необхідна процедура, щоб чеченські добровольці були захищені Женевською конвенцією».

Леґіон
27 лютого Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, заявив: «Іноземців, які бажають захищати Україну та світовий порядок у складі Інтернаціонального леґіону територіальної оборони України, запрошую звертатися до іноземних дипломатичних представництв України у ваших країнах».
На сайті Офісу президента України уточнили: «Згідно з Положенням про проходження військової служби у Збройних силах України (ЗСУ) іноземцями й особами без громадянства, затвердженим указом президента України від 10 червня 2016 року № 248, іноземці мають право вступити до ЗСУ на військову службу за контрактом у добровільному порядку. З іноземців формується окремий підрозділ — Інтернаціональний леґіон територіальної оборони України. Для запису в леґіон та щодо всіх деталей звертайтеся до аташе з питань оборони Посольства України у вашій державі».

З усіх країн
Того ж дня на хорватському телеканалі Nova запевнили, що «до української армії за кілька днів приєднається велика група добровольців, які мають попередній військовий досвід, сповнені духу та бажання допомогти українській армії». А посол України у Великій Британії стверджував: «Посольство в Лондоні «засипане» зверненнями людей, які бажають приєднатися до боротьби з російськими загарбниками. З усіх країн запитують: «Як можемо потрапити?».
28 лютого президент України запровадив тимчасовий безвізовий режим для іноземців, які прагнуть вступити до леґіону. А в Міністерстві оборони (МО) повідомили: «У нас уже кілька тисяч заяв від іноземців, які бажають долучитися до опору російським окупантам й захисту світової безпеки від путінського режиму».
Того ж дня Сейм Латвії ухвалив закон, який дозволив її громадянам боронити Україну. Досі їм було заборонено воювати в інших державах. І того ж 28 лютого прем’єр України заявив: «Хоробрі грузинські брати чекають в аеропорту, щоб вилетіти на допомогу Україні. Сподіваюся, Іраклій Ґарібашвілі (прем’єр Грузії. — Ред.) виявить мужність і дасть дозвіл на виліт».

Може стати могутнім
1 березня посол України в Норвегії повідомив, що десятки її громадян попросили допомогти їм потрапити до леґіону. 2 березня міністр закордонних справ інформував: «До України їдуть добровольці з 16 країн світу, щоб боротися проти російського окупанта. Їхня загальна кількість вже понад тисячу людей».
А Reuters повідомив, що заявки на приєднання до українського Інтернаціонального леґіону подали 70 японців. Серед них — 50 колишніх військових Сил самооборони Японії та двоє ветеранів Французького іноземного леґіону.
У МО Російської Федерації (РФ) обурювалися 2 березня, що Хорватія не засудила приєднання 200 її громадян до українського Інтернаціонального леґіону. Того ж дня Андерс Естлунд, експерт Центру європейської політики, запевнив: «Близько 400 шведів записалися добровольцями в українську армію. Непоганий результат для маленької країни лише через кілька днів після оголошення набору військових добровольців. Інтернаціональний леґіон в Україні може стати могутнім».
3 березня президент Зеленський заявив: «Україна вже зустрічає іноземних добровольців, які їдуть у нашу державу. Перші зі 16 тис.». А доброволець зі Швеції розповів: «Беру участь у воєнних операціях в Маріуполі проти російського вторгнення. Якщо не зупинимо московитів, продовжать рух на Захід».

Навіть ексміністр
4 березня в Україну прибули ветерани-спецпризначенці з Ізраїлю. Наступного дня Посольство України в Ніґерії повідомило, що там за Україну прагнуть воювати 200 добровольців. А українська дипломатка в Бельгії розповіла: «84 осіб виявили бажання захищати Україну. Не лише громадяни Бельгії, а й італійці, французи, марокканець, люди з Латвії, Грузії, Польщі й навіть із Бразилії. 39 з цих 84-х уже пройшли співбесіду та відповідають необхідним критеріям. Організовуємо для них транспортування. Раніше були відправлені в Україну восьмеро добровольців, сьогодні відбувають ще п’ятеро»
Того ж дня Іраклій Окруашвілі, ексміністр оборони Грузії, опублікував у Facebook фото, на якому він зі зброєю серед земляків-добровольців в Україні. 5 березня в Україні запустили для охочих долучитися до її оборони сайт fightforua.org, на якому опублікували детальну покрокову інструкцію вступу до Інтернаціонального леґіону.
6 березня міністр закордонних справ України інформував: «До нас прямують досвідчені ветерани та добровольці з 52 країн. Кількість заявок уже наближається до 20 тис.». Того ж дня в Україну почали прибувати для відсічі рашистам колишні британські морські піхотинці й зголосилися вступити до Інтернаціонального понад 100 бразильців. А в Посольстві України у США запевнили: «3 тис. американських добровольців відповіли на заклик України приєднуватися до служби в інтернаціональному батальйоні, який допоможе протистояти силам вторгнення РФ».

Уже на позиціях
7 березня розпочав виконання бойових завдань спецпідрозділ Інтернаціонального леґіону при Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. Того ж дня на сторінці Сухопутних військ у Facebook повідомили, що «перші добровольці Інтернаціонального леґіону Територіальної оборони України — вже на позиціях на околицях Києва». Й уточнили: «Добровольці з США, Великої Британії, Швеції, Литви, Мексики, і навіть Індії».
А інформаційна аґенція МО України «АрміяInform» розповіла: «Закінчується формування 1-го батальйону Інтернаціонального леґіону територіальної оборони України. Його становлять досвідчені ветерани та добровольці з Північної та Південної Америк, Європи, Азії. Є представники Бразилії, Венесуели, Мексики, Канади, США, Великої Британії, Грузії, Азербайджану, Іспанії, Франції, Норвегії, Португалії та багатьох інших країн. Вони укладають відповідний контракт до закінчення воєнного стану і стають на всі види забезпечення, зокрема, грошове. Громадяни іноземних держав будуть на посадах рядового і сержантського складу. Вони можуть стати щонайбільше командирами взводів. Командирами рот і батальйонів призначають українських офіцерів. Після формування підрозділів відбувається необхідне бойове злагодження. У леґіон долучаються й жінки. Насамперед це медики, які здобули бойовий досвід у різних збройних конфліктах. Інтернаціональний батальйон забезпечують усім необхідним. Чого тут точно не бракує, то це мотивації. Люди хочуть якнайшвидше вступити в бойовий контакт із армією РФ. Причин у кожного з леґіонерів на це досить!».
8 березня телеканал «1+1» повідомив, що добровольці з Польщі вщент розбили в Україні ворожу колону. У Львівській обласній військово-цивільній адміністрації розповіли, що щодня прибувають близько 100 добровольців.
9 березня білоруська журналістка розповіла, що 200 її співвітчизників уже сформували в Україні батальйон, ще 300 — на підході. Михайло Саакашвілі, колишній президент Грузії, якого теперішня грузинська влада тримає за ґратами, запевнив, що за Україну воюють понад 400 його співгромадян.
10 березня заступниця міністра оборони України запевнила, що без військового досвіду до леґіону не беруть.
Як повідомляв «Міст», прийняли закон про українське громадянство для іноземних добровольців.

Ігор Голод

До слова
До українських військовослужбовців у боротьбі із російськими окупантами приєднався «Валі», колишній снайпер 22-го Королівського полку Збройних сил Канади. Бойовий досвід він отримав у війні проти терористичної організації «Ісламська держава». Також за плечами 40-річного є чоловіка два відрядження до Афганістану у 2009-2011 рр. Він приїхав до України без арсеналу, проте каже, що в його наплічнику лежав протигаз, маскувальний костюм, який зазвичай використовують снайпери, бінокль і бойова куртка, яку він використовував в Афганістані. За словами воїна, світлини зруйнованих українських міст та обстріли мирного населення змусили його приєднатися до боротьби проти РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply