Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

В Україні цивільні також отримують зброю та знищують ворога

Автор:

|

Березень 03, 2022

|

Рубрика:

В Україні цивільні також отримують зброю та знищують ворога
Звична картина на вулицях українських міст

Попри те, що Верховна Рада України ще не гарантувала цивільним громадянам право на вогнепальну зброю, вони вже знищують із неї окупантів.

Війна скорегувала
Юрій Галушкін, командувач Сил територіальної оборони (ТрО) Збройних сил України (ЗСУ), запевнив 26 лютого: «Добровольці вже отримали десятки тисяч одиниць зброї, боєприпасів, амуніції. Київ став великою військовою базою, яка не по зубах росіянам».
Масово роздавати зброю добровольцям, які зголосилися захищати столицю, розпочали ще ввечері 24 лютого. Депутат Верховної Ради Федір Веніславський уточнив тоді: «У нас є міська тероборона, що входить до складу ЗСУ як окремий рід військ. А є друга складова — цивільно-військова оборона. Це добровольчі формування територіальних громад. У Києві лише впродовж кількох годин членам добровольчих формувань територіальної громади видали близько 10 тис. автоматів. Це люди, які самоорганізувалися. Вони вже патрулюють вулиці Києва. Це ще один потужний компонент відсічі будь-яким загрозам. Добровольцям, які готові воювати проти окупанта, видають вогнепальну зброю без тяганини — для цього треба лише надати паспорт, дані з якого вносять до бази даних, і людина отримує автомат, який закріплюється за цим добровольцем».
На світлинах, якими супроводжують повідомлення ЗМІ про ТрО, її бійці — в камуфляжі. Натомість учасники добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ) — у цивільному. Їхнє створення передбачили в ухваленому 16 липня 2021-го Верховною Радою законі «Про основи національного спротиву», який набув чинності 1 січня ц. р. Він дозволив ДФТГ використовувати мисливську зброю, але війна внесла наразі неофіційну зміну до нього — добровольці вже отримують автомати.
Журналістка Леся Ганжа розповіла 25 лютого колегам із Бі-бі-сі: «Стояла у черзі за зброєю в Києві. Людей було так багато, що зброї не вистачило. Сказали приходити завтра. Полковник, який казав про завтра, ще нагадав: якщо вам дадуть зброю, то це не означає, що ви підете з нею додому. Взяти теплі черевики, шапку, рукавиці. Їжу та воду, бо нас не годуватимуть. Все зі собою одразу. Зброя, яка буде завтра, — для тих, хто захищає Київ».
Олексій Резников, міністр оборони України, анонсував 26 лютого, що мережі ДФТГ розгорнуть, щоб «не залишити інтервентам шансів». І пояснив: «Діяльність ДФТГ здійснюється під безпосереднім керівництвом і контролем командира військової частини Сил ТрО за територіальним принципом. Уже зараз можете приєднуватися до влаштування блокпостів, блокування переміщень колон техніки ворога, виконувати інші поставлені командуванням Сил ТрО завдання, використовуючи власну зброю. Щоб отримати серйозну оборонну зброю, ДФТГ має бути відповідним чином оформлена. І залучена до єдиного плану дій».
Таким чином, війна внесла неофіційні наразі зміни до ще одного законопроєкту — про право цивільних на вогнепальну зброю. Парламент ухвалив його 23 лютого — наступного дня після дозволу верхньої палати парламенту Росії використовувати війська за її межами.

Скромна мета
Ігор Фриз, співавтор законопроєкту про зброю, депутат пропрезидентської фракції «Слуга народу», пояснив 23 лютого, що «в поточному стані держави та громадян настав час для легалізації цивільної вогнепальної зброї». Але запропонований ним документ важко назвати адекватним смертельній загрозі Україні.
Оглядачка Анастасія Рокитна зауважила: «Законопроєкт залишив для цивільної зброї виключно нішу мисливського та спортивного інструменту, за носіння якого в спорядженому вигляді за межами мисливських угідь або стрільбищ передбачається кримінальна відповідальність. Водночас обмеження на володіння стосуються гладкоствольної короткоствольної вогнепальної зброї, призначеної для стрільби патронами; нарізної зброї калібром більше за 127 мм, якщо швидкість польоту його кулі перевищує 700 м/с; револьверів; довгоствольної гладкоствольної вогнепальної зброї калібром більше 27 міліметрів; накладних нарізних стволів до гладкоствольної вогнепальної зброї; бойових припасів бронебійного, вибухового чи запального, а також снарядів для подібних бойових припасів; бойових припасів, спеціально сконструйованих для посилення пробивної та вражаючої дії».
Максим Бужанський, «слуга» та співавтор законопроєкту, визнав: «Можливість купувати й мати зброю буде регламентована законом, а не постановою Міністерства внутрішніх справ (МВС), як зараз. Ніяких інших принципових для звичайного громадянина новацій у цьому законопроекті немає. Володіти тим, чи не можна було володіти раніше, він не дозволяє».
Іван Юнаков, ще один «слуга» та співавтор законопроекту, пояснив його скромну мету так: «У нас незареєстрованої зброї від трьох до п’яти мільйонів одиниць. Дістати зброю в Україні не така вже й проблема. Хто хоче, той дістане. Легалізація дозволяє робити це в рамках закону».
А оглядач Тарас Олійник нагадав: «Прийняття закону про зброю з посиленням контролю та новими обмеженнями щодо легальної зброї, вимагає від нас передусім Європейський Союз. Від її країн-членів, а також від кандидатів і партнерів вимагається імплементувати європейські директиви, які вводять електронний реєстр зброї й її власників, обмежують ємність магазинів та інші параметри зброї».
Зокрема, в Німеччині вогнепальну зброю й справді можуть придбати лише мисливці та члени офіційно зареєстрованих спортивно-стрілецьких товариств віком від 21 року. Але чехи та молдовани отримують таке право у 18 років за умови відсутності медичних протипоказів і непогашеної судимості. А шведам дозволили мати по шість мисливських рушниць або десять пістолетів чи вісім одиниць того й іншого.
Інформаційна аґенція «Укрінформ» пояснила потребу в ухваленому 23 лютого в першому читанні законопроєкті так: «Україна — єдина країна Європи, в якій немає зброярського законодавства. З кінця 1990-х рр. обіг зброї в країні регламентує наказ МВС № 622. Законопроєкт «Про цивільну зброю та боєприпаси» (і навіть не один варіант) був зареєстрований групою депутатів Верховної Ради України минулого скликання ще 2014 року, але він не розглянутий, а наприкінці серпня 2019-го відкликаний».

«МВС боїться»
Але автори законопроєкту про зброю ігнорували наміри тих українців, про яких розповів 21 лютого науковець Дмитро Горєвой: «В магазинах буквально розбирають рушниці, на складах закінчуються патрони. Став свідком діалогу:
— У вас набої є?
— На дичину, кабана чи москаля?
— На москаля».
За словами Арсена Авакова, ексміністра внутрішніх справ України, у Харкові йому заявили: «Перетворимо місто на Сталінград, із кожного вікна стрілятимемо. Чому нам досі не видали зброю?».
Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики, констатував: «Прийняли не той закон, за який була громадськість, а той, за який МВС. Простим смертним короткоствольну зброю, яку зручно використовувати для самозахисту, не дозволили. Згідно з ухваленим законом, громадянам дозволено носити лише вогнепальну зброю категорій В, так звані травмати.
Андрій Шараськін, автор альтернативного законопроєкту про зброю та депутат парламентської фракції «Голос», на запитання «Чому МВС так боїться зброї самозахисту?» відповів: «Коли громадяни зможуть за ринковою ціною купити собі будь-який пістолет іноземного виробництва, то щезне ринок травматичних пістолетів, так званих ґумострілів. А їх чимало продають разом із дозволами псевдожурналістам. Люди будуть платити по 300-400 USD за навчання поводженню зброєю, а не за дозвіл МВС».
Юрист Юрій Мінкін пояснив: «Ліцензії та дозволи, а також нагородна зброя, яка є, на жаль, єдиною можливістю отримати право на самозахист — це корупційні годівниці. Отримати нагородну зброю можна за 30-40 тис. І не завжди гривень».
Георгій Учайкін, голова Української асоціації власників зброї (УАВЗ), теж вважає, що «МВС боїться втратити контроль над корупційними схемами». 23 лютого УАВЗ також заявила: «В умовах, коли Кремль ввів військо на територію України, позбавлення громадян права на володіння зброєю самозахисту є абсолютно безвідповідальним вчинком».
Але війна продовжує вносити корективи в законопроєкт про зброю. Поліція Львівської області 27 лютого запевнила: «До уваги усіх, хто бажає отримати дозвіл на придбання мисливської нарізної або гладкоствольної зброї! Зараз розроблена та впроваджена спрощена система видачі таких дозволів. Звертайтесь у сектор контролю за обігом зброї Головного управління Національної поліції у Львівській області, або у територіальні підрозділи поліції».
Натомість диктатори бояться свого народу. Ні Путін, ні Лукашенко ніколи б не дозволили видавати зброю всім охочим у Москві чи Мінську.
Як повідомляв «Міст», Україна формує Інтернаціональний леґіон.

Ігор Голод

Мовою чисел
Олександр Фацевич, заступник голови Національної поліції України, повідомив про кількість зброї, яку купують українці. Станом на 23 лютого ц. р. видали 10,3 тис. дозволів на зброю. Він наголосив, що значного збільшення видачі дозволів на зброю порівняно з попередніми періодами немає. Також українці інтенсивно купують боєприпаси. «Наші люди перед загрозою ворога купують не гречку, а боєприпаси», — повідомив генерал Фацевич та уточнив, що зброю та боєприпаси насамперед купують у східних реґіонах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply