Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

Російські окупанти зайняли покинуті українцями позиції

Автор:

|

Лютий 05, 2020

|

Рубрика:

Російські окупанти зайняли покинуті українцями позиції
Президент Зеленський на військовій раді

Артур Герасимов, співголова парламентської фракції «Європейська солідарність», заявив 3 лютого: «Розведення сил на Донбасі — це фікція, адже країна-аґресор продовжує вбивати наших військових».

«Виявилося брехнею»
Депутат Герасимов стверджував: «Президент України, зокрема, в інтерв’ю іноземним виданням, подає недостовірну інформацію про зменшення кількості обстрілів на Донбасі. Але за січень 2020 року Україна втратила вдвічі більше захисників, ніж за аналогічний період минулого року. Влада ж замовчує втрати і порушення режиму тиші на так званих ділянках розведення сил».
«На жаль, наші прогнози справджуються — російські окупаційні війська безперешкодно заходять на позиції, з яких відступила українська армія за наказом Зеленського. Ми пам’ятаємо, як ще восени Зеленський запевняв, що наші підрозділи повернуться на займані позиції в разі порушення режиму тиші з боку ворога — однак, це виявилось брехнею», — наголосив він.
Відтак політик висловив «занепокоєння щодо планів української влади проводити місцеві вибори на Донбасі вже у жовтні — попри триваючу аґресію російських окупаційних військ». І зазначив, що «проукраїнські сили в парламенті повинні запобігти проведенню виборів під дулами російських автоматів».
Приводом для заяви співголови парламентської фракції слугувало повідомлення, яке пролунало 27 січня зі штабу керівництва операцією Об’єднаних сил (ООС) на сході України: «Увечері 26 січня 2020 року українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) зафіксувала дії збройних формувань Російської Федерації (РФ) щодо імітації порушення розведення сил і засобів у межах ділянки розведення № 3 «Петрівське». Озброєні члени збройних формувань РФ, використовуючи рельєф місцевості та високу рослинність, зайшли на ділянку розведення на місця позицій підрозділів ОС, які вивільнили при розведенні, та відкрили показовий вогонь трасуючими кулями у бік збройних формувань Російської Федерації».
«Усе відбувалося на відстані 250 м від відеокамери спостереження Організації з безпеки та співпраці Європі (ОБСЄ), яка, на думку представників збройних формувань РФ, має надати безапеляційні докази факту порушення розведення сил і засобів із боку Збройних сил України (ЗСУ). Метою таких дій може бути загострення ситуації на ділянці розведення, яка у подальшому може призвести до повернення військ на вихідні позиції до розведення або зайняття нових вигідних рубежів збройними формуваннями РФ у зазначеному районі», — поінформували також у штабі керівництва ООС.

«З ким розводитися?»
Наступного дня Яна Зінкевич, депутатка з фракції «Європейська солідарність» і ветеран війни на сході України, написала у Facebook: «Головнокомандувач обіцяв, що в разі загрози наші війська зможуть оперативно зайняти залишені в рамках розведення позиції. Нас навіть переконували, що ніякої загрози немає. Але реальність відрізняється від офіційних заяв глави держави. Російські війська та сепаратисти зайшли на наші колишні позиції в районі Петрівського. Вони зайшли наші позиції! Це — офіційна заява СЦКК».
Відтак, вона нагадала: «Ми казали, ми попереджали, ми кричали всім народом на площах, що відведення не закінчить бойові дії, як було обіцяно перед виборами, мало того — воно не закінчиться нічим хорошим узагалі».
А Андрій Білецький, голова партії «Національний корпус» і засновник та перший командир добровольчого полку «Азов», зауважив: «Брешуть негарно, брешуть виключно на внутрішній ринок. Як, наприклад, зі Золотим-4, яке обізвали на всіх мапах «Хутором Вольним». І тепер у Золотому-4 обстріли є? Немає. В Хуторі Вольному є обстріли? Величезна кількість».
«Це відбувається тому, що впроваджена практика розведення сил і засобів у зоні ООС є неефективною. Вже після Нового року, на розведеній ділянці, загинув один і поранено 13 українських військовослужбовців. Тринадцять! Це величезна кількість, це серйозні втрати. На ділянці розведення», — пояснив він.
Минулого тижня робоча група з безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську (Білорусь), як повідомила Гайді Грау, спеціальна представниця в ній від ОБСЄ, «продовжила дискусію щодо визначення додаткових ділянок розведення сил і засобів». Причому українська сторона погоджується на такі розведення військ попри те, що Андрій Загороднюк, міністр оборони України, заявив: «Ми виступаємо проти розведення по всій лінії, адже такий шлях є помилковим, і таким, що суперечить самій суті мінських угод. З ким розводитися, якщо вони повинні роззброюватися?».

«Відпрацьовують захоплення»
Свою чергою, у спільноті військових фахівців «Інформаційний спротив» повідомили 1 лютого: «Окупанти відпрацьовують захоплення нових територій. 21-28 січня в низці частин та підрозділів оперативного угруповання російсько-окупаційних військ на Донбасі продовжувалося проведення заходів згідно з планом бойової підготовки ЗС РФ. Відпрацьовувалися питання організації та ведення загальновійськового бою у складі взводу (роти), в т. ч., проведення контратакувальних дій, захоплення певних рубежів і висот, ведення оборони зайнятих рубежів. У ході теоретичної частини занять, із командним складом зазначених підрозділів відпрацьовували вищезазначені навчальні питання, стосовно до конкретних ділянок місцевості в районі лінії зіткнення з підрозділами ОС, у т. ч., в районі так званих точок розведення сторін.
3 лютого Сергій Кривонос, заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України (РНБО), визнав у інтерв’ю київському телеканалу ICTV, що «українській стороні не варто відводити сили й засоби по всій лінії фронту», а також пояснив: «Відведення підрозділів — це тривалий процес. До того ж потрібні чималі додаткові ресурси, щоб підготувати й обладнати нові позиції. Це ж не просто окопатися. Потрібно обшити деревом бліндажі, провести серйозну роботу з розмінування одних полів і мінування інших, зі встановлення нових інженерних загорож. На все це потрібен не один десяток мільйонів, яких у бюджеті просто немає».
Попри це, він заявив: «Там, як і на всьому Донбасі, кожен метр землі политий кров’ю наших хлопців. Але є політичні зобов’язання держави Україна. Раз ми підписали документи, отже, повинні виконувати їх незалежно від того, чиї підписи стоять під ними»
«Українська сторона знає про те, що Станицею Луганською, де відбулося відведення військ, розгулюють бойовики та переодягнені в цивільне російські військові, — також зауважив заступник секретаря РНБО і наголосив: — Розведення сил у трьох населених пунктах було політичним жестом. Ми свою частину домовленостей виконали й показали всім наші наміри наблизитися до вирішення важливого завдання — установлення миру на Донбасі. Тепер запитаймо, як їх виконала та сторона, усе проаналізуємо, обов’язково вислухаємо думку військових, а потім вирішимо, чи є сенс рухатися далі».
Натомість Володимир Зеленський анонсував узгодження трьох наступних «гуманітарних» точок для подальшого розведення сил на Донбасі. «Якщо поквапитися, то повністю озброєння і сили можна розвести за шість-вісім років. Саме з цієї причини в першу чергу мова йде «гуманітарні точки», де є мости, переходи. Розведення може відбутися вже до кінця березня», — зазначив він.
Андрій Римарук, ветеран війни на сході України та представник фонду «Повернись живим», пояснив: «Росії не вигідно так швидко розводити війська. Чим швидше ми розведемо всю лінію розмежування, тим раніше будемо казати: давайте переходити до наступного кроку, — віддати під контроль державний кордон. Тому вони будуть затягувати цей процес. Цей рік на сході країни нам зовсім нічого не дасть».
А Андрій Гергерт, заступник командира Української добровольчої армії, скаржився: «Військо деморалізоване через відведення. Хлопці просять, щоб їх вивели, щоб вони не були при наступних таких процесах, бо важко віддавати землю, в якій вони боролися за сантиметри».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply