Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Колишнього заступника міністра оборони випустили під заставу

Автор:

|

Листопад 13, 2021

|

Рубрика:

Колишнього заступника міністра оборони випустили під заставу
Генерал Ігор Павловський

Родина експрезидента України доклала 15,9 млн грн до застави за бойового генерал-лейтенанта.

Розпочав соратник Януковича
Підозрюваний у кримінальній «справі про постачання військової техніки невідповідної якості» генерал-лейтенант Ігор Павловський, ексзаступник міністра оборони України, який очолював оборону Маріуполя 2014 року, 5 листопада вийшов з-під варти за 18 млн грн застави. У громадські організації «Справа громад» запевнили: «Більше 6 тис. людей переказали гроші на викуп із-за ґрат бойового генерала Павловського. Суми були різними, від десяти до 100 тис. грн. Загалом за два тижні зібрали 2 100 000 гривень. І ще 15 900 000 нарахував Фонд родини Петра Порошенко».
Який стосунок вона має до Павловського? Неабиякий. Генералу інкримінують організацію постачання Збройним силам України нібито неякісних десантно-штурмових катерів «Кентавр» і начебто надто дорогих санітарно-евакуаційних автівок «Богдан-2251» спільно з, відповідно, підприємствами «Кузня на Рибальському» і «Богдан Моторс» тоді, коли ними частково володів Порошенко. А в нього, згідно з опитуваннями, є реальні шанси вийти в друге коло наступних президентських виборів разом зі Зеленським.
Тож багато хто вважає, що «справу катерів і санітарок» порушили, аби ув’язнити чи, принаймні, дискредитувати його. Допомагає в цьому Зеленському юрист Андрій Портнов, який, зокрема, був заступником глави адміністрації Януковича.
Щонайменше першу атаку правоохоронців на «Кузню на Рибальському» організував саме він — 18 вересня 2019-го хизувався на своєму Телеграм-каналі, що суд заарештував майно та корпоративні права цього підприємства в межах відкритої за його заявою карної справи щодо відмивання незаконних доходів і несплати податків. А 4 липня того ж року заявив, що розробив законопроєкт, який заборонить працювати в органах влади тим, хто займали державні посади в період між перемогою Майдану й інавгурацією Зеленського.
Через тиждень тотожну ініціативу оприлюднив і Зеленський — заявив, що «його команда» розробила законопроєкт про «посилення люстрації». Відтак Тарас Шамайда, співкоординатор руху «Простір свободи», констатував: «Зеленський відкрито співпрацює з Портновим. Ідеться не про звільнення чи покарання людей, у чомусь винних. Ідеться про майданівську владу. Зеленський і його оточення розуміють, що до багатьох із цих людей неможливо прискіпатися без грубих фабрикацій. Їх недостатньо перемогти на виборах і познімати з посад. Для Зеленського принципово затаврувати всіх цих людей і оголосити їх ледь не злочинцями».
Президент перестав афішувати свою співпрацю з Портновим лише після публікації архіву листування адвоката Януковича з Борисом Рапопортом, помічником Владислава Суркова, який, своєю чергою, був помічником президента Російської Федерації (РФ). В тому листуванні соратник Януковича отримував вказівки щодо підривної діяльності керованої ним аґентурної групи політиків та юристів. У рамках цієї діяльності група під керівництвом Портнова, зокрема, знищувала можливості для розвитку окремих галузей української промисловості.

Політичні мотиви
«Доказом свідомого доведення підприємства до банкрутства і зриву виконання його контрактних зобов’язань перед українською армією в умовах російської аґресії» назвали на «Кузні на Рибальському», яка зараз належить експрем’єру Сергію Тигипку, обшуки, які провели 28 квітня ц. р. на її території слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) і прокуратури. У заяві підприємства наголосили: «ДБР вже не один рік тероризує завод, і добре знає, що не було жодного випадку, коли б «Кузня» не надала наявних документів на їхню вимогу. Тож жодної юридичної необхідності в обшуку не було. Його справжня мета стає зрозумілішою з огляду на те, що слідчі вийшли за межу ухвали знаменитого Печерського районного суду та незаконно вилучали будь-які документи, які їм траплялися на око, а не лише ті, які визначені рішенням одіозного судді Соколова в рамках кримінального впровадження проти посадовців міністерства оборони, яким розслідують будівництво трьох панцерних десантно-штурмових катерів «Кентавр ЛК», «Станіслав» і «Малин».
На підприємстві наголосили, що «держава свідомо і з політичних мотивів руйнує єдине підприємство, здатне виробляти військові кораблі й яке відіграє надзвичайно важливу роль в забезпеченні обороноздатності країни». І що «руйнуючи вітчизняне виробниче підприємство, влада або її окремі представники, діють в інтересах окремих держав».
Своєю чергою, Олег Гриняк, начальник слідчого відділу ДБР, повідомив, що тактико-технічні характеристики виготовлених на «Кузні» катерів «не відповідали заявленим виробником за швидкістю, водотоннажністю й осадкою». Тому, за його словами, «виконання ними своїх функцій із охорони й оборони морських рубежів держави є не можливим».
Але якщо «Кентаври» й справді були поганими, то чому їх демонстрували під час урочистостей до Дня військово-морських сил 2019 року в Одесі? На «Кузні» стосовно претензій до них нагадали: «Ці катери — пілотні проєкти, тому зміни до тактико-технічного завдання на їхнє виготовлення є природними і неминучими».
А Олександр Турчинов, колишній секретар Ради національної безпеки й оборони України, нагадав: «У 2014-2015 рр. були заблоковані всі поставки будь-якого військового обладнання, військової техніки, зброї до нашої країни. І ми змушені були розраховувати винятково на власні сили. Саме тоді «Кузня» змогла організувати виробництво броньованих артилерійських катерів, які стали відомі всьому світу, прориваючись під вогнем РФ через Керченську протоку».
«Підприємства і військових намагаються звинуватити, що вони організували випуск десантних катерів. Коли Зеленський виступав в Одесі, то фотографувався саме на тлі цієї військової техніки. У справах це проходить як неефективна техніка, водночас, президент Зеленський і його оточення пишаються цим. Замість того, щоб прискорити їхнє випробування, щоб узяти їх на озброєння, створюють штучну справу, і в результаті ми бачимо знову порожній і брудний PR. Відбувається замовлена владою, чинним президентом розправа над бойовим генералом Ігорем Павловським і керівником оборонно-промислового підприємства Валерієм Шандрою», — наголосив він

Мішень — Порошенко?
У жовтні ц. р. провели слідчий експеримент із катерами «Кентавр», який, як запевнили в ДБР, «підтвердив невідповідність бойових катерів, зроблених «Кузнею», вимогам замовника». Але на підприємстві поскаржилися, що під час експерименту пошкодили конструкцію кормового майданчика огорожі водометів на одному зі суден.
І розповіли також: «Співробітники ДБР замінили запасну частину на катері без залучення фахівців «Кузні на Рибальському». Використання непідготовленої команди і самовільна заміна запасних частин означає, що слідство спотворює технічні характеристики суден. Усі ці обставини дають підстави сумніватися не лише у професіоналізмі, а й у неупередженості слідства».
Сергій Кривонос, колишній перший заступник командувача Сил спеціальних операцій, обурився: «Далекі від військової справи здійснюють судочинство та слідство, стверджують, обвинувачують, не маючи відповідних компетенцій і допусків до державної таємниці військових по військовим справам! Військових мають право судити військові суди; звинувачувати — військові прокурори; захищати — адвокати, які розуміються на військовій справі та мають відповідний допуск; надавати експертну оцінку — військово-експертні установи».
Ілля Новиков, адвокат генерала, дійшов висновку, що Павловського переслідують, аби «отримати брехливі, придумані слідством свідчення проти Порошенка». Павло Черненко, ще один адвокат, із ним погодився: «Мішенню не є безпосередньо Павловський. Через нього слідчі з прокурорами сподіваються, мабуть, якось вийти на п’ятого президента».
А Володимир Ар’єв, народний депутат України, заявив: «Для того, щоб відвести увагу від злочинів, розкрадання та клептоманії команди Зеленського, яка сьогодні є в Міністерстві оборони, відбувається такий судово-правовий фарс. За моєю інформацією, судді Соколову телефонував близький до Портнова заступник керівника Офісу президента Смірнов і вимагав від імені Зеленського жорстких рішень у запобіжних заходах стосовно генерала Павловського і Шандри».
Ще один депутат Верховної Ради, Ростислав Павленко, зауважив: «Складається таке враження, що Зеленський випрошує зараз у Путіна зустрічі з ним і каже: «Дивіться — я саджаю за ґрати тих, хто не пустив тебе у Маріуполь. Я саджаю за ґрати тих, хто випускає техніку — єдину в Україні, яка здатна щось тобі протиставити на морі. Тому, будь ласка, зустрінься зі мною — я зазирну тобі в очі і побачу там мир».
Як повідомляв «Міст», слідчі Державного бюро розслідувань України оголосили підозру генералу Павловському, Андрію Араптанову, Роману Башинському та Валерію Шандрі.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply