Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Запросити на святкування перемоги до Києва

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Запросити на святкування перемоги до Києва
Павло Клімкін

Україна має домогтися, щоб західні лідери, котрі відвідають Російську Федерацію (РФ) 9 травня на 75-річчя перемоги у Другій світовій війні, перед Москвою приїхали до Києва. Про це заявив Павло Клімкін, колишній міністр закордонних справ України. На його думку, такий план цілком реальний, оскільки Україна й уся Європа відзначають День перемоги над нацизмом 8 травня. Так ексурядовець прокоментував запрошення на святкування 9 травня, які Кремль надіслав президенту США Дональду Трампу, президенту Франції Еммануелю Макрону, прем’єрміністрові Великої Британії Борису Джонсону і канцлерці Німеччини Анґелі Меркель. «Не думаю, що п. Меркель поїде до Москви. У мене немає таких даних з Берліна і, знаючи її, мені це складно уявити. Макрон сказав, що поїде. Щодо Трампа немає остаточного підтвердження, але шанс також дуже великий. Щодо Джонсона я підтвердження не чув. Про це багато чуток із Лондона, але, мені здається, Борис їх іще не підтвердив», — розповів він.
За словами п. Клімкіна, у разі приїзду західних лідерів до Москви Путін спробує укласти з ними закулісну домовленість щодо України. «Якщо вони все ж поїдуть, а це велике «якщо», то було б добре, щоб вони відвідали Київ. А то як — до Москви їдуть, а до Києва не їдуть? Вони можуть розіграти комбінацію і спробувати за рахунок Трампа або Макрона спільно одягти нам на голову якийсь варіант, який нам за визначенням не підходить. Загрози я бачу в цьому абсолютно реальні», — наголосив він.
«Українська дипломатія має все зробити, щоб їх затягти. Якщо вони просто заїдуть до Москви, це буде катастрофа. Якщо вони заїдуть до Києва, це буде також катастрофа, але менша. Катастрофа, позаяк ніхто не сподівається, що вони їдуть лише вінки там покладати», — додав колишній міністр.
А 10 березня стало відомо, що Дональд Трамп відмовився від запрошення відвідати Москву на святкування 75-ої річниці закінчення Другої світової війни. Про це повідомив Дмитро Пєсков, речник Кремля. «Дипломатичними каналами ми отримали інформацію про те, що президент не приїде», — сказав він і зазначив, що влада РФ поки не знає, на якому рівні США будуть представлені на цих заходах.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply