Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

За яке правління і за яке військо моляться вірні УПЦ МП?

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

За яке правління і за яке військо моляться вірні УПЦ МП?

Православна хода

Якщо відповідь на це запитання не було очевидним досі, то нещодавня хресна хода Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) усе розставила на свої місця. Не знаю, яким був намір тієї ходи, були різні інтерпретації. Але, як мені здалося, а я був у Києві 27-28 липня ц. р., що під прикриттям релігійної громади активно працює в Україні «п’ята колона» Москви. Вважаю, що хресна хода по Україні відбулася без наслідків, але з реакцією. Це захід, мабуть, продуманий у Кремлі, підкреслив яскраву проблему в Україні, яка існує вже 25 років.
Московський патріархат постійно поборює українські релігійні течії, зокрема, греко-католиків, православних Київського патріархату (КП) та автокефалістів. Пригадую реакцію москалів, коли святилася площа під катедральний собор Української греко-католицької церкви у Києві. Я тоді мало не побився з однопартійцями Вітренко і Симоненка. Нещодавно Московський патріарх Кирило поборював українські Церкви вже при зустрічі з Папою. Він зробив це також у підготовці до православного синоду на Криті, куди вірні українці КП й Української автокефальної православної церкви не були запрошені через ультиматум Російської православної церкви (РПЦ), а росіяни туди так і не приїхали.
Чому тоді прийняли рішення не чіпати учасників хресної ходи, московських тітушок? Чи «п’яту колону» не треба поборювати? Але ж будь-якій конфесії слід надавати релігійну свободу. Та для мене стоїть ще і таке запитання. Київ і Москва перебувають у стані війни, незважаючи, що війна формально не оголошена. Оскільки війну почав Кремль своїм вторгненням на територію України, Російська Федерація (РФ) є явним ворогом України. Це незаперечні факти навіть для найзбаламученіших вірних УПЦ МП. Питання стоїть перед духовними служителями та вірними УПЦ МП: коли вони у час відправи Божественної Літургії моляться за правління і все військо, то моляться вони за Путіна та його військо і найманців, чи за владу в Україні та Збройні сили України? Це питання поставила мені одна добра знайома, греко-католичка, котра ніяк не могла збагнути , чому правління та військо чужої держави вбиває наш народ, а декотрі представники цього народу за цих бандитів моляться.
У РФ духовні служителі та миряни РПЦ моляться за Путіна, Лаврова, Державну думу, російських військових на території України, а також за окупаційну владу в Криму та в так званих донецькій і луганській республіках. Це — їхня справа. РПЦ — одна з найбільших релігійних ілюзій світу. Її українська частина подвійно несе цей тягар релігійного спотворення, бо вона була штучно і насильно створена, а потім проти власної волі була вдруге затягнена в ярмо Кремля Сталіним. А тепер українська частина РПЦ — УПЦ МП — служить убивцям власного народу.
28 липня ц. р. Президент України виступив на Володимирові гірці в Києві. Це місце символічне тому, що всі українські християнські Церкви походять від Києва і князя Володимира. Київ — матір всіх українських християнських Церков і, мабуть, і московських. Петро Порошенко промовив і такі слова: «За цей рік як український Президент я мав добру нагоду зустрітися з Вселенським Патріархом. Твердо переконався, що Його Всесвятість молиться за Україну і думає над тим, як допомогти нам вирішити наші проблеми. Сьогодні особливо радий вітати серед нас його високоповажного представника, архієпископа Тельміського Іова. Перекажіть, владико, Його Всесвятості, що Православна церква в Україні потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського престолу. Він — єдиний, хто спроможний допомогти православним України об’єднатися та врегулювати канонічний статус української Церкви в структурі світового православ’я».
Тепер слово — за Вселенським Патріархом. Але не тільки. Чи не прийшов час прозріння і для українців? До релігійних питань, як до всього іншого, можна підходити по-різному. Сталін вдавався до терору, як приклад згадується, особливо цього року, річниця «Львівського собору», на якому фактично було ліквідовано всі християнські Церкви, крім сталінської. Тепер ця сталінська церква діє в РФ та Україні. Натомість у Росії немає формально зареєстрованої бодай однієї української католицької чи православної церкви.
Однак, ми — не москалі, не Сталін, не Путін і не Кирило. Не варто і не треба забороняти будь-які Церкви, навіть ті, які є ілюзією релігійної спільноти та «п’ятою колоною» ворожої імперії. Церква — це люди. Люди в Україні, так само, як і Вселенський Патріарх, нарешті мають визначитися. Будуть вони молитися за Путіна та російські війська, які вбивають український народ, чи будуть молитися за свій народ? Вибір — не складний. Мабуть, бракує тільки розуміння, що це — вибір особистої вільної совісті людини. Маю надію, що теперішні залишки вірних УПЦ МП, а також Вселенська Церква зроблять рішуче совісний вибір.

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

  • Іван Мільченко

    Автор данной статьи озвучил все беспочвенные обвинения и фейки сети в сторону УПЦ. Начиная от прихожан и кому молятся в УПЦ до “за кого молятся?” – обыватель не поймет, а что касатеся прихожанина, то тот давно все знает.
    Бравировать спичем Порошенка на горке??? – абсурднее тезиса на счет автокефалии не придумать. Мы уже 3 год безвизовый получаем, или всем уже фиолетово балабольство прЕзидента?
    УПЦ молится за мир в Украине, поминает НАШИХ воинов в АТО , и не имеет никакого отношения к разжиганию религиозной войны в отличии от оппонентов Киевского патриарха