Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Як технології змінюють логістичну індустрію

Автор:

|

Травень 02, 2021

|

Рубрика:

Як технології змінюють логістичну індустрію
Застосунок MyMeest

Ми вже не уявляємо собі життя без технологій. Ми спілкуємося в месенджерах, читаємо новини в соціальних мережах і дивимося серіали на стрімінгових платформах. Але якщо брати логістику, то на перший погляд може здатися, що до неї інновації ще не «дійшли». Втім, це не так — ось п’ять технологій, які вже змінили або змінюють зараз сферу перевезень.

Мобільні додатки
Раніше як казали: якщо твого бізнесу немає в Інтернеті, твого бізнесу немає взагалі. Зараз це актуально для багатьох окремих інтернетних сервісів, і особливо — для застосунків. І справа тут навіть не в інтернетній промоції, а скоріше в комфорті — сучасні програми стали повноцінним інструментом для виконання повсякденних завдань. І така, почасти консервативна індустрія як поштова логістика, не може не відповідати цим потребам.
Простий факт — майже 80 % власників смартфонів здійснювали хоча б одну покупку з нього за останні шість місяців 2020 року. І коли споживач купує речі через смартфон, розібратися з доставкою товару він хоче також на пристрої, це логічно. Власні програми зараз є в усіх великих поштових операторів, приміром, у FedEx, UPS, DHL та інших. За останні роки вони вийшли на такий рівень, що майже всі процеси можна робити прямо в цих сервісах: оформляти замовлення, оплачувати його доставку, відстежувати посилки тощо.
У корпорації Meest у розробці власного застосунка пішли ще далі. Тут можна не тільки оформити і сплатити замовлення, але і налаштувати його формат — у відділення, поштомат чи кур’єром. Це створено для того, щоб зменшити для клієнтів перелік дій, які потрібно проводити в відділеннях — чим цих дій більше, тим довше відбувається обслуговування. Зараз ми досягли глобальної мети — зробили так, щоб усі оформлення відбувалися через сайт або додаток, а у відділеннях (або поштоматах) треба було лише залишити посилку.

Чатбот
Якщо мобільні додатки стали першим кроком назустріч комфорту споживачів, то чатбот можна назвати другим. Це сервіси, що автоматизують типові споживчі сценарії. Якщо ж говорити про логістику, то мова йде про оформлення замовлень, відстеження та роботі з колл-центром.
Цей інструмент має дві незаперечні переваги. По-перше, він мінімізує «людський фактор» — чатботи діють за заздалегідь заданими параметрами, тому ймовірність помилки тут мінімальна. По-друге, вони доступні 24/7 і «відповідають миттєво». Досвід споживачів лише підкреслює переваги чатботів — за даними опитувань, більше половини людей хоче отримувати миттєву реакцію від бізнесу, при цьому близько 40 % покупців неважливо, від кого вони отримують цю реакцію — людини чи робота.
Meest запустив чатбот кілька місяців тому в двох популярних месенджерах, якими користуються всі українці — Viber і Telegram. Через них можна за кілька кліків відправити або отримати посилку: подивитися найближчі відділення і поштомати, відкрити осередок і головне — здійснити оплату. Зараз чатбот — це чи не найбільш зручний та інтуїтивно зрозумілий інструмент.

Автоматизація складів
Робототехніка і штучний інтелект, про які ми чуємо в контексті безпілотних автомобілів або промисловості, вже зайняла своє місце в логістичній сфері. А саме — на великих складах. З поширенням інтернетого шопінгу, ростуть й обсяги замовлень електронної комерції, які треба швидко обробляти. Для цього гіганти ритейлу використовують великі складські приміщення, що нагадують маленькі міста.
Але жителі тут — роботи, які сортують і відправляють посилки з неймовірною точністю. Деякі такі «робітники» рухаються по попередньо запрограмованим маршрутом, а інші можуть самостійно орієнтуватися в просторі. До прикладу, компанія Hikvision, виробник камер відеостежень, використовує другий тип таких пристроїв. Загалом на складі працює 800 роботів: вони сортують матеріали та управляють готовою продукцією. За кілька років використання підходу Hikvision знизила витрати на персонал на 58 % і підвищила ефективність складу на неймовірні 84 %. Аналітики вважають, що найближчими роками ця галузь розвиватиметься ще швидше.
А розробники Массачусетського технологічного інституту навіть навчили робота шукати речі, які він не бачить. Його робота ґрунтується на взаємодії з радіохвилями. На демонстрації робот копирсається в скрині зі сміттям, шукаючи предмети, розмір яких йому закодували. На думку дослідників, це допоможе знаходити замовлення на складах, які звичайна камера не може розпізнати.

Поштомати
Поштомати — не зовсім IT-технологія, але зараз ці пристрої стають центром, які об’єднують навколо себе інтернетні сервіси оператора. По-перше, автоматичні термінали під час коронакризи отримали ще більшого поширення: безконтактний спосіб відправки й отримання дозволяє не піддавати здоров’я на небезпеку. Крім цього, багато поштоматів доступні цілодобово. За оцінками експертів, ринок таких пристроїв у світі зросте до 1,4 млрд USD у наступні сім років — серйозний показник.
По-друге, технології підвищують комфорт при роботі з поштоматами. У Meest, наприклад, працювати з терміналами можна за допомогою все тих же чатботів — створити посилку, оплатити її і навіть відкрити пристрій. Усе, що потрібно, залишити відправлення в скриньці. Транспортні технології дозволяють прискорити достачання разом із поштоматами. Нещодавно ми впровадили доставку за п’ять годин між терміналами в Києві — це стало можливим саме завдяки комбінації терміналів і технології. А для того, щоб усі могли спробувати сервіс, ми вже кілька місяців робимо доставку між поштоматами безкоштовною.

Перехід на електромобілі
Якщо говорити про направлення автоперевезень, то на ринку існує серйозна проблема. Велика частина автомобілів їздять заповненими лише частково, це не лише створює труднощі через те, що компанії змушені платити більше за менший обсяг перевезених товарів, але і дуже шкодить екології. Зараз, коли кількість замовлень в онлайні постійно збільшується, питання впровадження екологічних способів достачання товарів стоїть гостро.
У цьому контексті головну надію і перевізники, і рітейлери покладають на електромобілі. В Європі свій електричний транспорт для доставки вже є, приміром, у IKEA та Amazon. Останні нещодавно представили повністю електричний фургон, який використовуватимуть для перевезення посилок електронної комерції. До 2022 року Amazon планує вивести на дороги близько 10 тис. таких електромобілів, а до 2030-го їхній парк повинен збільшитися до 100 тис.
Перехід на електротранспорт — важлива частина плану компанії зі зниження до нуля викидів вуглекислого газу. IKEA також прагне знизити неґативний вплив діяльності компанії на навколишнє середовище, тому для достачання її товарів у багатьох країнах Європи також вже використовують електромобілі. Загалом перехід на електротранспорт — це світовий тренд.
В іспанському місті Малага зараз експлуатують безпілотний електричний автобус в, що є першим таким проєктом в Європі. Автобус, оснащений датчиками і камерами, сполучає порт Малаги з центром міста восьмикілометровим кільцем, яке він об’їжджає шість разів на день. «Автобус завжди знає, де він перебуває і що навколо», — запевнив Рафаель Дурбан Кармона, котрий очолює підрозділ іспанської транспортної компанії Avanza, яка очолює державно-приватний консорціум, що стоїть за проєктом.
Транспорт може «взаємодіяти зі світлофорами», які також оснащені датчиками, що попереджають автобус, коли спалахує червоне світло. Для поліпшення своїх «рішень» автобус використовує штучний інтелект на основі даних, записаних на маршруті. 12-метровий автобус, який зовні виглядає, як і інші міські автобуси, може перевозити 60 пасажирів.
Інші пілотні проєкти міського транспорту без водія вже існують в Європі, але жоден із них не передбачає використання міських автобусів звичайного розміру, які курсують звичайною вулицею разом із іншими транспортними засобами. Попри передові технології, у кабіні все одно перебуває водій, котрий за необхідності бере на себе управління, позаяк іспанське законодавство ще не дозволяє транспортним засобам працювати без водіїв.
Як повідомляв «Міст», Meest запустив чатботи у Viber і Telegram.

Ростислав Кісіль

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply