Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Як переплюнули навіть бананову республіку

Автор:

|

Жовтень 04, 2021

|

Рубрика:

Як переплюнули навіть бананову республіку

Бананова республіка — жартівлива, а часто й принизлива назва типової сировинно-аграрної країни так званого третього світу, найчастіше латиноамериканської, яка політично недорозвинена, а саме: не має власної політичної еліти або класу; політично нестійка; економічно розвинена слабо та несамостійна; перебуває під управлінням само призначеного керівництва або людей, які захопили владу в результаті змови або заколоту, місцевою корумпованою клікою або хунтою.
Ще кілька десятків років тому цю назву нав’язували країнам, які зберігали колоніальний або майже колоніальний суспільний лад. Тепер її вживають до держав, де панує не закон, але тотальна корупція. Ситуація щодо корупції в Україні за 2019 рік начебто дещо покращилася. Як свідчать дані оприлюдненого 28 січня ц. р. «Індексу сприйняття корупції» за 2020-й (Corruption Perceptions Index, CPI), Україна за рік покращила свій показник з 30 до 33 балів. Цей індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції). Його щороку оприлюднює міжнародна неприбуткова антикорупційна організація Transparency International. В СРІ 2020 Україна ділить 117-те місце з іншими країнами, які також набрали 33 бали: Єгипет, Есватіні (Свазіленд), Непал, Сьєрра-Леоне та Замбія.
У більшості випадків у корумпованих країнах панує подібний хаос до того, який ми спостерігаємо в Україні після зміни уряду та більш-менш фахових міністрів і голови уряду, які були сповнені намірів запровадити в Україні реформи. Вибори клоуна та принагідних «нових облич» засвідчили про те, що ті, хто переглянули пропаґандистський серіал про «народного президента» Голобородька, повелися на олігархічну пропаґанду та несамовите поширення ненависті до президента Порошенка. Зашквар брудної пропаґанди, яка звеличувала хибні дії та політику п’ятого президента, робили з метою, щоб применшити великі здобутки цього лідера, які були незаперечними і зуміли вивести країну у ряди держав, які прямують до кола цивілізованих народів, доказом чого стали: асоціація з Європейським Союзом (ЄС), що допомогло отримати безвізовий режим із ним, незалежна національна Церква отримала томос, була збудована потужна українська армія.
Якщо поглянути на ситуацію в Україні зараз, то приймання закону про олігархів, погана інсценізація вбивства радника президента Шефіра (чи його водія), театр абсурду щодо приховання державної зради спецоперації (перейменованої депутаткою Безуглою на спецзахід), то цьому безладу навіть «досвідчені» бананові республіки позаздрили б. Одночасно, на деяких телеканалах України відбувається жвава дискусія про те, що Зеленський цілковито слідує практиці Путіна, який довів Російську Федерацію (РФ) до «ручного режиму» управління, прибравши під контроль не лише засоби масової інформації, але й усі адміністративні, силові та судові структури.
Якщо простежити за поведінкою Зеленського від самого початку його президентства, то дуже вже впадає в вічі зміна не лише його поведінки, а й кардинальний курс на заміну людей у державній вертикалі. На жаль, перевагу надають не фаховим кадрам, а найближчим знайомим і людям, заплямованим різними підозрами (Єрмак, Татаров, Подоляк та інші). Та найбільша зміна Зеленського помітна після його таємного «приватного відпочинку» в Омані.
Журналістка Д. Счастлива нагадала, що про поїздку до Оману публічно не повідомили: «Коли всі дізналися, Юлія Мендель написала, що це поїздка Зеленського за власні кошти, але офіційна, і він туди полетів рейсовим літаком. Офіційні поїздки оплачує держава і на них не летять рейсовими літаками. Про це кажуть усі експерти. До того ж, якби Зеленський полетів рейсовим літаком в Оман, то напевно його фото з’явилося б одразу в рейсовому літаку. Тож, як туди добирався, на якому літаку, досі невідомо».
Знаковим стало й те, що, починаючи зі сумнозвісного таємного «відпочинку», радник президента Єрмак став невід’ємним «придатком» Зеленського та невдовзі після повернення з оманської «відпустки» став головою Офісу президента України (ОПУ), а довгорічний приятель Богдан був змушений шукати іншу роботу. І саме з вступом Єрмака на посаду керівника ОПУ й починаються зміни в уряді та на різних відповідальних посадах державного управління. Тому дуже доречним буде послухати інтерв’ю Віталія Жугая з генерал-майором Григорієм Омельченком, Героєм України, кандидатом юридичних наук, депутатом кількох скликань Верховної Ради України (ВРУ), співорганізатором контррозвідки України й автором численних вагомих розслідувань. Інтерв’ю доступне за адресою.
Омельченко не виключає того, що голову ОПУ Єрмака завербували московити, що розставило б крапки над усіма і, коли йде мова про те, що Зеленський хоче запровадити путінсько-лукашенківську форму диктатури. Тому підозра, що, на початку січня 2020-го відбулася таємна зустріч Зеленського зі секретарем Ради безпеки РФ Патрушевим, знаходить підтвердження у всіх наступних діях президента України. Зрештою, вислів: хто заплатив, тому й належить музика, знаходить свій сенс у неймовірному знущанні парламентської більшости та президента над виборцями. Про обіцянки президента ліквідувати бідність, припинити корупцію, обкрадання держави, закінчити війну з Росією, запровадити реформи тощо, які залишилися обіцянками, Зеленський вперто мовчить.
Велику підозру того, що ворогові вдалося провести своїх аґентів у найвищі ешелони влади, включно з президентом, викликає те, з якою впертістю провладна тимчасова слідча комісія ВРУ (бо до неї не допустили жодного опозиційного депутата) замовчує ім’я зрадника державної таємниці — так званого «ваґнерґейту». Ця операція вже давно перестала бути «таємницею», зате монобільшість робить таємницю з повідомлення зрадника — такого, мабуть, не траплялося навіть у бананових республіках, бо зрада всюди знаходила осуд народу, а українська панівна партія вважає, що державного зрадника треба утаємничити, бо ж він — член владної команди.
Зради на такому рівні, на якому зараз перебуває ситуація в ОПУ, трапляються рідко, бо в кожній країні є правоохоронні органи, які перевіряють державних службовців, які матимуть доступ до таємних документів. Але трапляються винятки навіть після прискіпливих перевірок. Останній такий гучний скандал стався у квітні 1974 року у Федеративній Республіці Німеччина (ФРН).
До відомого німецького політика, соціал-демократа Віллі Брандта (1913-1992), на посаду персонального референта призначили Ґюнтера Ґійома (1927-1995). Цей із погляду служби безпеки Східної Німеччини Штазі, «леґендарний шпигун» жив у ФРН як перебіжчик із Німецької Демократичної Республіки з 1956-го і зробив кар’єру в рядах Соціал-демократичної партії. Посада допомогла Ґійому не лише дізнатися про таємні документи та перемовини глави західнонімецького уряду, але й ближче пізнати приватне життя В. Брандта. Східнонімецькому шпигунові вдалося протриматися на цій посаді з грудня 1972-го по квітень 1974 року, коли його заарештували.
Як і в усіх демократичних країнах, німецькі правоохоронні органи політично незалежні. А от в Україні панівна партія Слуга народу» (СН) взяла повністю під свій контроль виявлення державного зрадника і намагається приховати його, чим стає співучасником державного злочину. Звісно, боляче, коли твій родич, сусід, приятель, чи колега стає на кримінальний шлях. Та правда має бути завжди на першому місці, щоб можна було спокійно дивитися людям в очі, а брати на себе чужі гріхи міг собі дозволити лише Ісус Христос, бо ж він хотів врятувати людство. Замовчувати злочин, а державна зрада є злочином, також робить людину злочинцем, що повинні собі усвідомити ті, хто так ретельно приховують злочинця, якого вже виявили, але ще не заарештували.
Спроби партії СН «не зрадити» прізвище зрадника, порушення регламенту щодо ухвалення закону про олігархів, розслідування «атентату» на С. Шефіра та створення хаосу в парламенті і суспільстві є, на жаль, ознаками бананової республіки, а не країни, що має намір вступити до цивілізованої співдружности ЄС.
Як повідомляв «Міст», версії обстрілу автівки помічника президента України не стикуються.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online