Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

«Українські сепаратисти» чи «російські окупанти»?

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

«Українські сепаратисти» чи «російські окупанти»?

Терористи на місці збитого Boeing-777

В останніх звітах щодо збитого літака «Малайзійських авіаліній» західні засоби масової інформації (ЗМІ) і навіть багато урядовців продовжують використовувати неточний термін «українські сепаратисти» для опису терористів у Донецькій області. Тоді як преса та представники уряду схильні до поспішних семантичних недоліків, ця погано обрана характеристика ударяє прямо в серце точності ЗМІ та створює абсолютно помилкове уявлення про ситуацію.

Термін «українські сепаратисти» означає, що існує значне число етнічних українців або громадян України, котрі прагнуть відокремити свій реґіон від країни. Ніщо не може бути таким далеким від істини, ніж це твердження! Революціонери часто несуть позитивну конотацію. Загарбники, найманці й терористи — ні.
Ще один термін, який помилково використовується в західних колах — «громадянська війна», що є ще більш недоречним. Громадяни України не борються між собою й не вбивають інших громадян України. Це російські окупанти вбивають українських та інших етнічних жителів у двох східних областях України.
Термін «українські» може бути застосований лише до сил, відправлених до цих двох реґіонів урядом України в Києві, щоби здолати загарбників, захистити місцеве населення та повернути територію, яку зайняли загарбники.
Розгляньмо склад псевдоуряду «Донецької народної республіки». Квазіпарламент, що складається суто зі «сепаратистів», обрав своїм «головою» Дениса Пушіліна, громадянина України. Пушілін — колишній безробітний. Він балотувався в парламент України 15 грудня 2013 року, але отримав менше за 1 % голосів виборців. Призначений «прем’єр-міністром» Олександр Бородай — російський ультра-націоналіст, колишній редактор газети й політичний консультант. «Міністр оборони» Ігор Гіркін тривалий час служив у російській армії та є полковником розвідки. «Віце-прем’єр із державної безпеки» — російський генерал-лейтенант Володимир Антюфеєв. Бородай, Гіркін і Антюфеєв не мають жодного стосунку до Донецька, крім їхнього нинішнього місця перебування. Пушілін 18 липня ц. р. уже подав у «відставку».
У Луганську президентом псевдореспубліки є народжений у Росії Валерій Болотов, котрий, щоправда, проживає в Луганській області вже багато років. Болотов призначив росіянина Марата Баширова «виконувачем обов’язків прем’єр-міністра». Баширов народився в російському Іжевську, є російським лобістом і колишнім помічником голови Комітету Ради Федерації РФ зі зовнішніх зв’язків.
Склад бойовиків — ще більш контраверсійний. Польові «командири» Біс, Бабай, Моторола й інші — громадяни РФ. Дуже мало місцевих жителів бере участь у їхніх військових операціях. Не дивно, адже ідеї «сепаратистів» підтримує тільки незначна частина населення.
І нарешті, зброя й інструкції, як її необхідно використовувати, теж надходять із Росії. Самохідні ракетно- зенітні комплекси «Бук» — найсвіжіший приклад. Ракети — російського виробництва і надто складні у використанні, щоб абихто міг збити з них літак на висоті більш ніж 32 тис. футів.
Чисельність російських військ на кордоні України з РФ складає близько 40-60 тис. військових. Вони перебувають там не тільки для залякування, але — що важливіше — для того, щоби забезпечити безперешкодне проходження в Україну бойовиків і зброї.
На нещодавній сесії Ради безпеки ООН, присвяченій трагедії літака «Малайзійських авіаліній», постійний представник України зробив свій прогноз щодо майбутньої російської агресії: «Зусилля рекрутингу незаконних збройних формувань бойовиків розширюються всередині Росії, вони шукають добровольців із досвідом експлуатації важких озброєнь, таких як танки і протиповітряні комплекси. Росія дозволила створення рекрутингових офісів у Москві та Ростові, вони відкрито набирають і відправляють російських громадян у східні регіони України».
Урок трагедії малайзійського літака є водночас трагічним і простим. Якщо ми на Заході продовжимо посилатися на кризу в Україні як на «громадянський конфлікт» і називати російських загарбників «українськими сепаратистами», то будемо посилати повідомлення для РФ і Путіна, що неохоче приймаємо наслідки реальності. Росія вторглася до демократичної та волелюбної частини світу й має намір нав’язати свою волю всьому світові. Вона продовжуватиме брехати та заперечувати все доти, доки ми слухаємо або робимо вигляд, що слухаємо. Наша половинчаста відповідь, що наша позиція як і раніше перебуває на розгляді, тоді як іде розслідування, тільки додає сміливості ворогові. Скажімо прямо: Росія є ворогом для всього міжнародного співтовариства.

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply