Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Українофобія як кит православ’я

Автор:

|

Травень 03, 2022

|

Рубрика:

Українофобія як кит православ’я
У РПЦ Сталіна дуже шанують

Православна церква Московського патріархату (МП) — це особиста історія. Можна було б здогадатися через ступінь моєї до них ненависті, але ця ненависть цілком обґрунтована. В далекі часи, під час мого навчання в університеті, я з першого є курсу обрала собі тему наукової роботи і нею стала взаємодія держави і Церкви. Цікаво, що єдиний викладач, якого мені запропонували науковим керівником, був на 100 % православний МП.
Й він почав схиляти мене до православ’я. Він тягав мене по церквах, знайомив із попами і старцями під виглядом наукової роботи, відправляв на православні конференції і збіговиська, в молодіжний православний клуб.
Та мені не подобалось у православній тусовці. Православна естетика у виконанні донецьких псевдоінтелігентів витримувати було важко. Але керівник наполягав, що це просто біси намагаються збити мене зі шляху. Крім нього, навколо мене утворилося достатньо щільне коло людей, які вели зі мною «духовні бесіди» і давали дуже багато порад.
Мене також страшенно бісило гендерне нерівноправ’я, наріжна ідея, що «баба має коритися», інакше її треба усмиряти. Методи прописані в «Домострої», який для православних залишається робочою книгою. Все, що робить жінка, має санкціонувати чоловік. Винагорода жінці непотрібна, бо веде до гордині.
Але найгірше що є в Московського патріархату, — українофобія. Це головна, центральна ідея. Не Ісус із живого стає мертвим, а з мертвого — живим, а українець стає малоросом, а з малороса — росіянином через диво євхаристії.
МП просякнутий ідеєю знищення української політичної нації. Справа не в церковному розколі, не в тому, що вони там ділять бабки і бабок, які їх приносять. Ні, українофобія — це те, заради чого всі ці люди зібралися, нарядилися в ряси і прикрившись Ісусом, розчахнули двері своїх каплиць.
Ці православні збіговиська також завжди були сповнені фантазій про нового православного царя, очікуванням його і, звісно ж, в кому вони одразу ж його впізнали?
Після феєричного розриву з православ’ям, я ніколи не забувала про те, що саме в МП ховається найбільша небезпека. Страшна та непомітна отрута, яка випалює свідомість рік за роком, рік за роком. Мені бачилося, що вихід із цієї небезпеки полягає в невпинній секуляризації суспільства, але, здається, наразі це місія нездійсненна. То ж дуже сподіваюся на те, що в української влади вистачить сміливості, щоб закопати цю чумну могилу просто зараз.
Катерина Мола, політична оглядачка Zaxid.net

Як повідомляв «Міст», час прогнати РПЦ із України.

About Author

Meest-Online