Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Україна й столітня війна: 1914 -2014

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Україна й столітня війна: 1914 -2014

Вояки Першої світової

3 серпня ц. р. увесь світ ушановував пам’ять 100-річчя від початку Першої світової війни. Це була війна імперських великодержав, у якій 15 млн. людей віддали свої життя. Війна велася за політичну гегемонію в Європі: з одного боку фронту стояли Німеччина й Австро-Угорщина, з іншого — Британія та Франція, і між ними були ще два колоси на глиняних ногах — царська Росія й османська Туреччина.
У підсумку Великої війни виник новий світовий порядок. І відтоді він став ґрунтуватися на принципі самовизначення народів і поставив на сторожі миру міжнародну Лігу націй. Друга світова війна, яка виявилася логічним продовженням Першої, принесла світові Загальну декларацію прав людини та посилила міжнародний захист держав за допомогою ООН.
На згарищах 1914-1918 рр. і на руїнах імперій зродилася Українська національна революція. Участь українських вояків у чужих арміях і туга за героїчним минулим призвели до проголошення незалежності й утворення УНР і ЗУНР, які врочисто та на віки об’єдналися в соборну Україну. Споконвічне прагнення українців до самостійності остаточно втілилося в політичну суб’єктність нинішньої Української держави, яку проголосили 24 серпня 1991-го.
Суверенна та соборна держава — найвище спільне добро, за яке кожен українець готовий покласти своє життя. Нація, як казав український класик Анатолій Дімаров, — це єдиний подарунок Бога, який збереже людство. Дбаючи та розвиваючи українську націю, ми допомагаємо зберегти людство. Ті, хто нищить українську націю, виступає й за знищення людства.
У найкритичніші моменти історії ми були здатні зберегти та піднести українську націю до найвищого ступеня суспільного розвитку. Суверенну державу перед зазіханнями чужинців могла захистити тільки українська зброя та честь українського вояцтва — січового стрілецтва, вільного козацтва, націоналістичних підпільників і повстанців, до Пантеону яких приєдналися герої «Небесної сотні», бійці й офіцери добровільних загонів і батальйонів, котрі мужньо протистоять російському аґресору й терористам на нашій землі.
Сто років тому українські вояки, набравшись гарту в чужих арміях, ставали до лав Національної армії, щоб «у лузі підняти червону калину». Наступна генерація борців згуртувалася в кущі самооборони та нескорену Українську повстанську армію, аби «підняти державу нову» під гаслом: «Воля народам! Воля людині!» Зараз збройні сили України спільно з добровільними бійцями та громадськими постачальниками пишуть нову сторінку героїчної історії нашої Батьківщини. У світлі калинової слави, під ворожим вогнем терористів та з постсовєтського попелу на наших очах твориться нова українська армія – армія визволителів і переможців. Підтримуючи та розбудовуючи національну армію, ми зміцнюємо нашу державність і тим забезпечимо тривалий мир, добробут і процвітання для себе й майбутніх поколінь українців.
Через століття від початку Великої війни схиляємо наші голови перед пам’яттю українських воїнів, котрі боролися за свободу та державність, проганяли окупантів із нашої землі. Їхня смерть покладена в основу Української Самостійної Соборної Держави.
Слава Україні! Слава українським воїнам!
Провід ОУН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply